fbpx
ייעוץ עסקי -MINDED - לוגו האתר
איך להתנהל עם הבנקים ולהישאר בחיים?

הבנקים הנם מוסדות שמרניים שלרוב כולנו אוהבים לא לאהוב אותם. אנחנו נמצא את כל הסיבות להימנע מלבקר בהם ואם כבר נאלצנו לבקר אותם, הריי הם כל כך חזקים ומאיימים שאין עם מי לדבר וכל דבר שהם אומרים קדוש. אז זהו שלא! הבנקים הם ספק כמו כל ספק אחר, תפקידם הוא לספק אשראי ושירותי אחסון כספים. כדאי לדעת שאין ממה לחשוש, נהלו עמם מו"מ כפי שאתם מנהלים עם כל ספק אחר.

כרטיסי אשראי, ויזה, מאסטרקארד

הטיפים שכדאי להכיר

ידע: פנו למספר בנקים והציגו את בקשתכם. קבלו הצעות ונסו לשפר על ידי משא ומתן את ההצעות מבנק לבנק. אחרי שיש בידכם את הידע הזה, פנו לסניף הבנק שלכם לקבלת הצעה.

אופציות נוספות: כיום קיים מגוון רחב של אפיקי גיוס מימון לעסקים ובהם קרנות כדוגמת קרן ערבות המדינה, קרן פועלים, קרנות הסוכנות היהודית ועוד קרנות רבות אחרות.

מרגישים שאתם לא שולטים בתהליך ובאפשרויות?קראו על האפשרויות והתהליך – יש המון מידע שרק רעב לזוג עיניים שיקראו אותו או היוועצו עם יועץ עסקי מנוסה. בחלק מהמקרים התהליך פשוט והתנאים טובים מהותית מאלו להם תזכו מהבנקים באופן ישיר.

משא ומתן: צאו מנקודת הנחה שהכול ניתן למשא ומתן. נהלו משא ומתן יעיל עם הבנק, הציגו לו את ההצעות האחרות שיש בידיכם, נסו לשפר את התנאים שלכם טרם חתימה על הטפסים. אל תפחדו לסרב, לעיתים תופתעו לגלות כמה ההצעה יכולה להשתפר כשיבינו שאתם לא לחוצים. קראו עוד בנושא ניהול משא ומתן.

סבלנות: לחץ זה לא מוטיב שהבנק ירצה לראות. נהפוך הוא, אדישות היא חוזקה ביחס לאיך שהבנק יתייחס אלייך בבואכם לבקש אשראי. היו שקולים, אל תקבלו אף הצעה ראשונה, תמיד תעשו חושבים ורק אחרי תתקדמו לשלב הבא. סבלנות היא כלי קריטי במשא ומתן ועם הבנקים בפרט.

מקצועיות: תראו לבנק את מי שהייתם רוצים שהלקוחות שלכם יראו בכם. אל תזלזלו ביחס לבנק. הוא יבחן אתכם בדיוק כפי שאתם תבחנו אותו. הגיעו מוכנים עם נתונים ומידע אשר חיוניים לבנק לקבלת החלטה מושכלת. תעשו לו את החיים קלים ותופתעו מהקלות בה הדברים ירוצו.

יחסי אנוש: שמרו על מערכת יחסים חיובית ונעימה והימנעו מווכחנות. עסקים עושים עם אנשים ויש הרבה יותר רצון לעזור לאנשים נעימים וחיוביים מאלו הווכחנים והלא מכבדים.

אמון: יצירת מערכת אמון היא הבסיס לכל מערכת יחסים עם הבנק. תמנעו מהפתעות לבנק, נקלעתם למשבר, קושי תזרימי, בעיה כלשהי, הקדימו תרופה למחלה – הרימו טלפון לבנק, עדכנו אותו במצבכם, הסבירו לו מה אתם עושים כדי להיחלץ מהמצב, הסבירו מה אתם צריכים ממנו על מנת שיעזור לכם להיחלץ מהסיטואציה ותזכו להבנה, סימפטיה ורצון לעזור.

לא תנהגו כך, צפו לקשיים! כי ברגע שהאמון יופר, יהיה מאוד קשה להחיות אותו מחדש ומכאן הכול הולך להיות קשה. לא חבל?

לסיכום – התנהלות מול הבנק יכולה להשיג את המטרה רק כאשר עומדים בתנאים הללו

תנהגו בחוכמה ובנועם עם הבנק וכל החוויה שלכם מהבנקים תשתנה ותהיה נעימה יותר ומפרה יותר. תמיד עדיף שהבנק יהיה לצידנו, יעזור ויתמוך מאשר שנאלץ להילחם בכל יום מחדש.

זקוקים לעוד טיפים? אשמח לעמוד לרשותכם.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

נשמח לשוחח
שתפו:
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
איך להקים עסק מצליח?

איך לצלוח את השנה הראשונה לחיי העסק? החלטתם להקים עסק, פתחתם את הדלת בשעה טובה. עכשיו רק נשאר לחכות שהלקוחות יתחילו להציף אתכם בעבודה ותהיו

עסקים, רעיונות, יצירתיות
ייעוץ עסקי בהוד השרון

רגע לפני שמקימים עסק ורגע לפני שמקבלים החלטות משמעותיות בעסק, רצוי לפנות אל חברת ייעוץ עסקי בהוד השרון במידה והעסק באזור זה.

ייעוץ ארגוני בתל אביב
יעוץ ארגוני בתל אביב

יעוץ ארגוני בתל אביב ניהול של ארגון מכל סוג, הוא אינו דבר פשוט כלל. כל ארגון הוא שונה ומגיע עם האתגרים שלו. יש הרבה מאוד

ייעוץ ופיתוח לבעלי עסק
ייעוץ עסקי בתל אביב

החלטתם להקים עסק חדש בתל אביב והאזור? ברכות! רגע לפני שתצאו לדרך יש להכיר את המכשולים העומדים בפני בעלי עסקים. ייעוץ עסקי בתל אביב יסלול עבורכם את הדרך..

מורה עם ילדים
הערכת עובדי הוראה

מקצוע ההוראה הוא מאוד יוצא דופן, ושונה ממרבית הדרכים המקצועיות שאנשים בוחרים לעצמם. מרבית העוסקים במקצוע ההוראה מגיעים אליו מתוך תחושת שליחות, ולאו דווקא מהרצון

לשיחה לחץ כאן
1
רוצה לדבר בווטסאפ?
MINDED יעוץ עסקי|ארגוני|פיננסי
היי,
נשמח לשוחח בווטסאפ.