ייעוץ עסקי -MINDED - לוגו האתר
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
ליווי לחברות

חברות קמות בישראל כמו פטריות אחרי הגשם, אבל לא כולן נשארות יציבות, חלקן בשלב מסוים מפסיקות את פעילותן ונסגרות, וחלקן אף מגיעות למצב של הפסדים. למה זה בכלל קורה? אחת הסיבות לכך היא התחרות הקיימת. בחלק מהתחומים מידת התחרות גבוהה מאוד, זה כמובן משתנה במקום בו נמצא בית העסק ומיהו קהל היעד. בשל כך חברה שרוצה להצליח צריכה להתנהל ולפעול בצורה מאוד מסודרת. בתי העסק בכל תחום, מתחרים על קהלי יעד דומים, ומכאן שכל עסק צריך לבדל את עצמו מהאחרים כל זאת ניתן לבצע באמצעות ליווי לחברות מקצועי של חברת המומחית בתחום זה.

בידול, גלגלי שיניים

בידול החברה ממתחרים

לכל ארגון ובית עסק צריכה להיות תכנית עסקית מסודרת שהולכים לפיה מ-א' ועד ת'. תכנית זו למעשה מאגדת נתונים אודות מצב השוק והסביבה בה פועל בית העסק, מטרת הארגון, ניתוח קהל היעד, מהם הצרכים שלו וכיצד המוצר \ השירות הנמכר יכול לסייע כמענה לבעיה, במה המוצר שלו שונה מהמתחרים וכיצד הוא מבודל מהם, נתונים אודות התקציב הקיים לרשות מקים העסק, כמה כסף יצטרך להמשך הפעילות השוטפת, מהן כלל הפעולות שעליו לבצע בכל ההיבטים ועוד.

את התכנית העסקית הזו אין צורך לבצע באופן עצמאי, מומלץ ורצוי להיעזר ביועץ עסקי המספק ליווי לחברות. הוא אדם בעל מיומנויות וכלים רבים שיכולים לסייע לך לפתח את הארגון בצורה הטובה ביותר ובסופו של תהליך להגיע לארגון מרוויח ומצליח.

גרף צמיחה ורווח

ליווי לחברות שניתן ליישם

בשביל לזהות את קהל היעד שלך ואת המקומות בהם הוא פוקד צריך מיומנויות מיוחדות, וקשה עוד יותר לגרום לו להגיע אלייך ולמכור לו את המוצר או השירות שלך. בתחילה יש צורך להגדיר את קהל היעד אליו מכוון המוצר או השירות. בשלב הראשון יש לנתח את קהל היעד ולהבין מה הצורך שלו. בשלב השני יש לבחון כיצד המוצר עונה לו על הצורך. בשלב זה יש לבחון את המתחרים, האם הם מציעים מוצר דומה, במה המוצר שלך שונה משלהם?, איזה ערך מוסף יש לו שלאחרים אין?

אלו היבטים שלא כל בעל עסק חושב עליהם, לצורך ניתוח נכון של הנושא צריך ראיה של יועץ עסקי המעניק ליווי לחברות שמסתכל על האספקט השיווקי למשל.

ההיבט הכלכלי עם תחילת המסע

היבט נוסף שצריך להסתכל עליו הוא ההיבט הכלכלי. לפני שהיוזם מעוניין לפתוח את החברה, הוא צריך לבחון מה יצטרך להשקיע מבחינה כלכלית. מהו ההון הראשוני שנידרש עבור פתיחת העסק? כמה יצטרך להשלים עבורו הפעילות הראשונית והפעילות החודשית השוטפת, אילו מקורות מימון לעסקים עומדים לרשותו וכיצד יתנהל מולם על מנת לקבל את כל מה שנצרך בעבור העסק.

גם עבור מענה לשאלות הללו נדרשת ראיה של איש מקצוע, הבקיא בעולם הפיננסי והעסקי גם יחד, איש מקצוע זה מספק ליווי לחברות קטנות וגדולות כאחד. הוא מכיר את עולם המושגים הפיננסי וממש שוחה בו. חברות שאינן מתכננות נכון את התקציב העומד לרשותן בתחילת התהליך, ואינן מתכננות נכון את הפעולות אותן יבצעו תוך כדי פעילות העסק, נתקלות במשברים כלכליים קשים מנשוא. לדוגמא – לוקחים הלוואות שלא יכולים לעמוד בהחזרים שלהם, או נתקלים פתאום בהוצאה לא צפויה. ייעוץ עסקי המספק ליווי לחברות לא יתן שתגיעו למצב כזה, הוא ידאג שהתקציב היוצא מתאים להחזרים ולרווחים שעתידים להיות, ושההכנסות יהיו גדולות מההוצאות, ושהעסק יפיק רווחים ויממש את הפוטנציאל שלו עד תום.

עבור הקמה וניהול של עסק, יש צורך בליווי מקצועי. היות והוא יודע לנתח את הבעיות והאתגרים העומדים בפני בעל העסק, הוא יודע כיצד לפעול על מנת לפצח אותם, ונותן בידי בעל העסק את ארגז הכלים לביצוע נכון ומדויק. בסופו של תהליך, במידה ויושמו הדברים כהלכה, כיצד שהומלץ ליישם, ובכל זאת העסק לא מתרומם, היועץ העסקי בודק היכן הבעיה ופותר אותו, הוא ממשיך ללוות את החברה לאורך כל התהליך ואינו עוזב אותה, בוודאי לא בעת צרה.

קראו גם את המאמרים הבאים

נשמח לשוחח
שתפו:
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
רשתות מזכות
רשתות מזכות

אנו מציעים שירותי ייעוץ עבור רשתות מזכות בתחילת דרכן או רשתות ותיקות המעוניינות להתפתח ולצמוח. אנחנו ב-MINDED יודעים כיצד להתאים את המודל העסקי להצלחת הרשת.

תוכנית עסקית להקמת מלון, תיירות, פקידת קבלה בבית מלון
תוכנית עסקית להקמת מלון

חולמים להקים בית מלון ולא יודעים מאיפה להתחיל? תוכנית עסקית להקמת מלון מיועדת בדיוק עבורכם! במאמר תמצאו את כל מה שנחוץ לדעת על הקמת מלון רווחי.

עסק, שולחן עבודה
ייעוץ עסקי ברמת גן

מרגישים כי העסק אינו צומח? מחפשים להגדיל את ההכנסות? שירותי ייעוץ עסקי ברמת גן יסייע לכם להבין מה מונע צמיחה עסקית, איך לשפר את המכירות ועוד. קראו הכל באתר.

ייעוץ עסקי לחברות גדולות, גרף צמיחה עסקי
ייעוץ עסקי לחברות גדולות

בעלי חברה גדולה? מחפשים יועץ אשר יכוון אתכם לצמיחה נכונה של החברה? ייעוץ עסקי לחברות גדולות של MINDED הינו הפתרון המושלם עבורכם. קראו בנושא מדוע להיעזר בייעוץ עסקי לחברות גדולות של חברתנו.

איש עסקים קטן
ייעוץ עסקי בכפר סבא

לפנייה אל חברת ייעוץ עסקי בכפר סבא, יש יתרונות רבים. למשל, חברת ייעוץ מקצועית תסייע לכם בקבלת החלטות ותכנון נכון של העסק כבר בשלב ההקמה..!