ייעוץ עסקי -MINDED - לוגו האתר
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
מימון לעסקים

מימון לעסקים

עסק מצריך השקעה כספית גדולה מאוד. יזמים אמנם שופעים ברעיונות טובים ומוצלחים ויודעים מה החזון שלהם ואפילו מה דרכי הפעולה, המטרות והיעדים אך כל זה אינו שווה ללא כסף. אל לכם לוותר. נספר כאן שיש חברות מקצועיות המציעות ליווי מקצועי בתחום של מימון לעסקים. מדובר ביועצים מורשים מטעם קרן ערבות המדינה, קרנות הסוכנות היהודית ומגוון קרנות נוספות. יועצים אלו בודקים ובוחנים את הצרכים של העסק. מתאימים את האפשרויות השונות לגיוס המימון ובונים תכנית עסקית פיננסית מלאה בהתאמה אישית. התהליך נעשה תוך ליווי מקצועי עד לרגע בו מתקבל האישור לגיוס המימון.

מילון מונחים פיננסים, יצירתיות

הדברים שחשוב לדעת רגע לפני פנייה לגיוס מימון

לפני שאתם ניגשים לגיוס הכספים, חשוב שתהיה בידכם תכנית עסקית מפורטת. צריך לדעת היטב מהם היעדים של העסק ומה צריך לבצע בשביל להגיע אליהם. היעדים צריכים להתכתב עם המציאות ולהיות מחושבים בהתאם לתקציב. ישנן חברות רבות המספקות שירותי מימון לעסקים שיציעו גם לכם את שירותיהם. אולם יש לשים לב היטב מהם התנאים של ההלוואות. לא תרצו להגיע למצב של השקעת כספים מעבר למה שביכולתכם להחזיר. חברות רבות אף מציעות שירותים של ייעוץ עסקי

הבירוקרטיה הישראלית גורמת לא אחת לבעלי עסק לנהל מאבקים מתישים ארוכי טווח. גם הבנקים לא טומנים ידם בצלחת ומקשים על קבלת אשראי. אלו מקשים על בעלי העסקים לגייס כסף עבור הקמת מיזם או הרחבת פעילות. בעל העסק עושה הרבה מאוד דברים לבדו לצורך הצלחת העסק שלו. ולפעמים צריך לעצור ולחשוב האם ניתן לקבל עזרה ממישהו מקצועי שמתמחה בדברים האלו. ישנן אופציות רבות לאפשרויות מימון ממקורות שונים, ואנו במאמר זה נפרט על חלקן.

בנק, ייצוגיות, פגישה

מימון לעסקים מבנקים

כשמדובר בעסק קטן ובינוני קשה לעמוד בסטנדרטים אותם מעמידים הבנקים השונים בישראל. ועד כמה שזה נשמע לא הגיוני, עסקים קטנים ובינוניים נדרשים לשלם ריביות גבוהות יותר לעומת עסקים גדולים. רק כמחצית מהעסקים הקטנים מקבלים אישור להלוואה בנקאית. חשוב להבין שהבנק אמנם אמצעי מימון עיקרי עבור עסקים קטנים ובינוניים בישראל אך הוא ממש לא האופציה היחידה. במידה ובכל זאת קיבלת אישור להלוואה מהבנק, הכרחי לבדוק את נוסח הערבות כלפי הבנק. היות ובעלי המניות של החברה צריכים לחתום על ערבות אישית. דבר נוסף שיש לקחת בחשבון זה מהן ההתניות החשבונאיות שמבטיחות את החזר ההלוואה לבנק. במידה והעסק לא עומד בתנאים שנקבעו, הבנק רשאי לפרוע את ההלוואות במיידי.

הלוואות לעסק, חישוב הכנסות

מימון לעסקים בסיוע המדינה

קרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים מאפשרת הלוואה בערבות המדינה. הלוואות אלו מתאימות לעסקים מתחיל וצומח בקשיים כלכליים ואף להרחבה של עסק. מרכז ההשקעות במשרד הכלכלה מציע הלוואות להקמת מפעלים תעשיתיים, מלונות, מפעלי תיירות וכדומה ולהרחבתם. מי שבסופו של דבר מחליט במרכז ההשקעות על ההלוואה הוא "המנהלה": נציגי משרד הכלכלה, משרד האוצר, משרד התיירות, משרד החקלאות, משרד ראש הממשלה ונציגי ציבור.

הלוואות אלו הניתנות בערבות המדינה כוללות תנאים נוחים, וריבית נמוכה משמעותית יחסית לריבית שמציעים הבנקים. גם תהליך הגשת הבקשה נחשב נוח ופשוט ואף אין צורך במתווכים. תנאי התשלום: פריסה לחמש שנים, ואת התשלום הראשון ניתן לדחות בחצי שנה. חשוב לשים לב: ניתן לקבל הלוואה אחת בלבד לאותה החברה באותו הזמן.

פירוט נתוני עסק, גרף דיגיטלי עסקי

מימון לעסקים באמצעות קרן הון סיכון

קרן הון סיכון יודעת לזהות עסקים עם פוטנציאל הצלחה גבוה, בעסקים אלו היא משקיעה וברווח גדול. הקרנות מתחלקות לפי תחומים, לדוגמא: תעשייה, קולנוע, חינוך, הייטק ועוד. מימון לעסקים באמצעות קרן הון סיכון מצריכה עבודה מקיפה: הצגת סקרי שוק, תכנית עסקית מקצועית, מהי ההתכנות האמיתית לעסק וכן הנהלה מיומנת. כמו כן, קרן כזו דורשת אחוזים גדולים יותר מהחברה, אולם ניתן לראות בה יתרון חשוב ומרכזי: ניתן להשקיע סכומי כסף דיי גדולים בזמן קצר.

מימון לעסקים באמצעות קרנות מימון פילנתרופיות

מדובר בקרנות ללא מטרת רווח, קרנות אלו ממומנות בעזרת תורמים. קיימות קרנות רבות, חשוב לעשות סקר שוק כדי לזהות את זו שמתאימה ביותר לצרכים של העסק שלכם. גם מימון לעסקים באמצעות מימון המונים מקבל יכול להיות אופציה מעניינית. עידן הדיגיטל ההולך ומתקדם בשנים האחרונות הכניס לזירה שחקן נוסף והוא פלטפורמת מימון המונים. היום ניתן לראות אנשים רבים שמנסים את מזלם בפלטפורמה החברתית, עסק מתחיל המנסה להקים עסק, וכמוהו גם עסק קיים שמנסה להרחיב את פעולתו, נכנסים לעולם הדיגיטל. שם יכולים לקבל תמיכה כספית או תרומות מאנשים פרטיים. כספים אלו מאפשרים לבעל העסק לקדם את מטרותיו העסקיות. קיימות חברות רבות המציעות שירותים אלו.

מימון המונים הינו בעל יתרונות רבים:

  • ניתן להגדיר את הסכום אותו רוצים לקבל כמטרה של הפרויקט.
  • לקבל את הכסף בכל יום במהלך המימון.
  • להגדיר תשורות אותם יקבלו התורמים ובכך למעשה לשכנע לתרום.
  • לקבל הוראות קבע ועוד.

מימון לעסקים באמצעות מימון המונים מצריך מבעל העסק ליצור סרטון וידאו איכותי שידבר על הפרויקט. על חשיבות הפרויקט והסיבה לתרום לו. בשיטה זו צריך לעיתים לממן ולקדם את הסרטון במקורות הדיגיטל השונים. ללא קידום, סטטיסטית סיכויי הגיוס פחותים.

מימון לעסקים, בקשת הלוואה לעסק

מימון לעסקים – סיכום המאמר

לסיכום, ראינו כי יש אפשרויות רבות ומגוונות לגיוס מימון לעסקים, ישנם הבדלים בין עסקים קטנים ובינוניים לעסקים גדולים. חשוב לדעת לפני כן מהי התכנית העסקית ומהו התקציב הדרוש. ישנן חברות מקצועיות שתחום ההתמחות שלהן הוא מימון לעסקים, אלו יודעות היטב לבנות את התהליך הנכון על מנת לקבל מימון בתנאים הטובים ביותר, הן יודעות לאן לפנות ומה מתאים בדיוק לעסק שלך. כאשר עושים זאת באופן עצמאי לא תמיד מגיעים לתוצאות הנכונות ואף עלולים להפסיד בדרך כסף רב שהיה יכול להיחסך לולא כן.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

נשמח לשוחח
שתפו:
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
ניהול זמן עסק
ניהול זמן איכותי

ניהול זמן איכותי – זו לא רק סיסמה מציג דרך לניהול זמן איכותי אשר תעשה סדר בבלגן ותצליח לפנות זמן ותעזור לנהל נכון יותר את משימות העסק

קונספט עסקי
קונספט עסקי

מילה Concept מתורגמת בעברית למילה "רעיון", אבל חשוב לא להתבלבל, כשאומרים 'קונספט עסקי' לא מתכוונים בהכרח לרעיון עסקי.. קראו עוד באתר מינדד.

תוכנית עסקית דוגמאות
תוכנית עסקית דוגמאות

חיפשתם תוכנית עסקית דוגמאות? המדריך הבא בדיוק בשבילכם..! כאן תמצאו דוגמאות לבניית תוכנית מותאמת לעסק ודוגמאות חיות מעסקים שונים. בקרו.

עסקים, רעיונות, יצירתיות
ייעוץ עסקי בהוד השרון

רגע לפני שמקימים עסק ורגע לפני שמקבלים החלטות משמעותיות בעסק, רצוי לפנות אל חברת ייעוץ עסקי בהוד השרון במידה והעסק באזור זה.

אסטרטגיה שיווקית

אסטרטגיה שיווקית נועדה להתוות לפרטי פרטים את תוכנית השיווק של העסק, כך שידע כיצד להתנהל בכל רגע נתון כדי למקסם רווחים ויגיע לכמה שיותר לקוחות.אם