fbpx
ייעוץ עסקי -MINDED - לוגו האתר
מנטור עסקי

ניתן לדמות מנטור עסקי למעין "פסיכולוג" של העסק.
המנטור מלווה באופן צמוד את בעל העסק, מתוך מטרה להשתפר, לפתח כישורים ויכולות שזקוקים לשיפור או כדי לפתור תחושת מצוקה או קושי שמלווים את בעל העסק ביומיום.
הבסיס לעבודת המנטורינג הוא לעזור לבעל העסק, לשפר יכולות קיימות ולרכוש יכולות חדשות ולהגיע למצב טוב יותר ברמה האישית והמקצועית.

חשוב לחדד – המנטור אינו יועץ פיננסי או יועץ שיווקי, אלא הוא מלווה את בעל העסק עצמו כדי לשפר את ההתנהלות, את חלוקת הזמן, את ההפרדה בין עיקר לטפל, את ניהול העובדים וכו'.

מנטור עסקי

מנטור עסקי מסייע בשלל היבטים

המנטור העסקי משתלב בהיבטים עסקיים שונים כמו ניהול זמן איכותי עצמי, כושר מנהיגות והנעת עובדים, שיפור יכולות השיווק והמכירות והגדלת המכירות בעסק, כריזמה וסמכותיות, היחסים הבין אישיים, ניהול עסקי, ועוד.

ברובד האישי
המנטור העסקי מסייע בניהול הזמן, שהוא כאמור המשאב היקר ביותר של בעל העסק.
סיוע בבניית הרגלי תעדוף של משימות, הפרדה בין עיקר לטפל, הקשבה עצמית ונטרול של רעשי רקע והפרעות לא רצויות, מיקוד ופוקס, ושמירה על רמת אנרגייה גבוהה לאורך היום.

ברובד הבין-אישי
האצלת סמכויות לרוב, בעל העסק לא יכול להרשות לעצמו לעשות הכל בעצמו, בייחוד כאשר מדובר בעסק שאיננו בתחילת דרכו.

לרוב הוא מעסיק עובדים נוספים בעסק- כשכירים או כפרילנסרים

בעל עסק שלא מאציל סמכויות גם מעמיס על עצמו יתר על המידה,
גם גורם לזה שהוא עושה חלק מהדברים לא מספיק טוב (במקום שאיש מקצוע שמומחה בדבר יעשה את המשימה), וגם למעשה מפחית מהעובדים עצמם שאינם מתפתחים ומרגישים עצמאיים משום שבעל העסק תמיד עושה בסוף הכל בעצמו.
המנטור יזהה את החולשות האלו, יתרגל עם בעל העסק בדרכים שונות בהדרגה יישום של האצלת סמכויות ובקרה על התהליך.

כריזמה ומנהיגות

כריזמה היא תכונה מבורכת, אבל חשוב להבין שהיא לבדה לא מספיקה כדי להניע את העובדים שלנו ולהחדיר בהם מוטיבציה. אולי בתחילת הדרך נסתדר רק עם הכריזמה, אבל ככל שהעסק גדל ושכמות העובדים גדלה אנחנו חייבים לעשות את המעבר בתור הבעלים של העסק. המנטור יעבוד עם בעל העסק על יישום של כלים שונים שמטרתם להניע את העובדים, כמו למשל מעורבות גבוהה יותר בפרוייקטים שונים, עבודה צמודה עם העובדים, ופגישות אישיות איתם בתדירות קבועה.
דרכים נוספות הן חלוקת פרסים, בונוסים ותמריצים לעובדים.

מערך השיווק והמכירות

זה לא סוד שלא משנה כמה המוצר או השירות שלנו הם מעולים – העסק שלנו לא יצליח לשרוד לאורך זמן, לצמוח ולהיות רווחי ברמה מספקת אם לא נשווק אותו בצורה נכונה.
הרבה מאוד עסקים "שופכים" תקציבי ענק על פרסום ושיווק ומכירות ומיתוג עסקי. חשוב לדעת להתנהל נכון גם במישור השיווקי, ולקבל החלטות מושכלות ואנליטיות, וגם להיות אנשי מכירות טובים.
כאן המנטור נכנס לתמונה באמצעות בניית תוכנית עם בעל העסק שמטרתה לזהות חולשות במערך השיווק, לבחור פתרונות, ליישם ולעקוב אחר הדברים. יש חולשות שנובעות מתוכנית שיווק לא נכונה ויש חולשות שנובעות מבעל העסק עצמו. כך למשל, המנטור העסקי יעבוד עם בעל העסק כך שיהיה איש מכירות הרבה יותר טוב.

בנוסף הוא גם ישריש תוכנית מעקב על לידים ופולואפים שמשמעותה לבדוק שחוזרים לכל ליד, שעושים מעקב אחרי שיחות מכירה, בניית תוכנית בונוסים לאנשי מכירות, פולואפים אחרי הצעות מחיר ועוד.

מנטור

הקשבה ותקשורת בין-אישית הכול על מנטור עסקי

גם בעל עסק שהקים עסק משגשג עם המון סניפים יכול לפספס הזדמנויות עסקיות, לחוות מפלות ולהרגיש תחושות לא חיוביות, אם התקשורת הבין-אישית לא טובה.
בעל עסק שלא קשוב מספיק לעובדים שלו ולא מבצע הערכת עובדים בארגון, כזה שלא מגלה רגישות במידה הרצויה לסיטואציות שונות במשרד, או בעל עסק שמנותק מהאווירה הכללית שאופפת את מסדרונות המחלקות בארגון שלו – יכול למצוא את עצמו בהתרסקות לא צפויה.

גם אם הדברים מתנהלים היטב בעסק כלפי חוץ, ייתכן מאוד שיש פספוסים ובזבוז של משאבים יתר על המידה, למשל בגיוס ופיטורים של עובדים, פשוט כי התקשורת הבין-אישית בין בעל העסק לבין צוותי העובדים אינה טובה מספיק.
בנקודה זו ישתלב המנטור העסקי ויבנה תוכנית פעולה שתיצור תקשורת חיובית בין הבעלים לבין העובדים, על ידי מתן פידבק לעובדים או מילות עידוד באופן יזום, תרגול תסריטי שיחה עם עובדים, עדכון של נהלים בארגון או של ה"אני מאמין" של הארגון כדי ליצור קירבה, שליחת מכתב לעובדים, הפגנת נוכחות חיובית במשרדי העובדים ושאילת שאלות התעניינות, וכן הלאה.

חשוב להבין כי מנטור עסקי יכול לחולל פלאים אצל בעל העסק ובעסק עצמו – כל עוד יש עבודה עקבית ורצון מצד בעל העסק לבצע שינוי אמיתי .
לכן, חשוב שהמנטור יהיה בעל ניסיון בשטח הן בליווי בעלי עסקים והן בניהול עסקים ועובדים. מי שלא חווה על בשרו את הקשיים, לא יכול לעזור באמת!
רוצים לעשות שינוי בעסק שלכם ולעבור תהליך מנטורינג עסקי?
השאירו פרטיכם, ונחזור אליכם לתיאום שיחת הכרות.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

נשמח לשוחח
שתפו:
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
גרף עלייה של חברה, הצלחה עסקית של חברה
ייעוץ ארגוני לחברות

גם אם החברה אינה נמצאת בקשיים, ובכל זאת רציתם למקסם את הרווחים של החברה, דעו כי בעזרת ייעוץ ארגוני לחברות תוכלו למצות את מלוא הפוטנציאל.

פתיחת חברה, עסקים, פגישות ביזנס
פתיחת חברה

רגע לפני פתיחת חברה חשוב לבנות תכנית אסטרטגית מנצחת, ולשם כך הכנו עבורכם את המדריך המלא הכולל טיפים, שיטות והדרכות בנושאי פתיחת חברה והתנהלות נכונה.

ייעוץ עסקי לעורכי דין
ייעוץ עסקי לעורכי דין

במאמר זה תמצאו מידע בנוגע לפתרונות ייעוץ עסקי לעורכי דין החל משלב ההתנהלות והכשרת עובדים, ועד לגיוס מימון ומיתוג משרדכם. בקרו באתר מינדד.

פיתוח רשת בזכיינות, הצלחה עסקית
פיתוח רשת בזכיינות

פתיחת רשת בזכיינות דורש תכנון נכון ומחשבה יצירתית, ע"מ להימנע מטעויות ובכדי למנף את הרשת להצלחה. קראו הכל בנושא פיתוח רשתות לזכיינות, וגלו מה צריך לדעת.

פתיחת חברה ברשם החברות
פתיחת חברה ברשם החברות

בקרו במדריך המלא בנושא פתיחת חברה ברשם החברות, הכולל את כל הפעולות שאתם זקוקים לבצע ע"מ להקים חברה חדשה. המדריך כולל מידע, טיפים וייעוץ.

לשיחה לחץ כאן
1
רוצה לדבר בווטסאפ?
MINDED יעוץ עסקי|ארגוני|פיננסי
היי,
נשמח לשוחח בווטסאפ.