ייעוץ עסקי -MINDED - לוגו האתר
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
ניהול עסקי

כמו הרבה כללים אחרים, גם ניהול עסקי נכון נחלק לשלושה כללי זהב:

  1. ניהול פיננסי נכון
  2. שיווק ומכירות נכונים ויעילים
  3. חלוקת זמן ומוטיבציה

עסקים רבים סובלים מחולשה באחד או יותר משלושת כללי הזהב. לרוב הסיבה לחולשה זו היא חוסר ידע או חוסר ניסיון. יזמים רבים פותחים עסק כדי לגלות שהידע המקצועי שהביא אותם להיכנס לענף מלכתחילה לא מספיק, ושעליהם למלא בצורה איכותית את כל הפונקציות בעסק: להיות אנשי מכירות ושיווק טובים, מנהלי כספים עירניים, להיות בשליטה מלאה על הזמן שלהם וחדורי מוטיבציה להמשיך ולגדול עם התייעלות עסקית נכונה. אז איך עושים את כל זה? אל חשש ואל ייאוש. בשורות הבאות נדבר על כל אחד מכללי הזהב ואיך מממשים אותו בצורה הטובה ביותר.
איך מממשים את שלושת כללי הזהב לניהול נכון של העסק?

ניהול עסקי

ניהול פיננסי נכון

כבעלי עסק, כשאתם יודעים איפה אתם עומדים מבחינה פיננסית, אתם יכולים לקבל החלטות מושכלות ובקלות רבה יותר. ניהול פיננסי נותן לכם תמונת מצב של איפה העסק עומד בכל זמן נתון – יעדים מול ביצוע. עליכם להבין בכל רגע מה התוצאות הכלכליות של העסק, מה הרווחיות של העסק, מה מצב תזרים המזומנים ומה צפוי לקרות בעסק בחודשים הקרובים וכך תוכלו לעשות תכנון פיננסי נכון.

הדו"חות שמאפשרים לכם ניהול פיננסית נכון של העסק

ניהול דו"ח רווח והפסד חודשי – דו"ח זה מראה לכם כמה העסק הרוויח או הפסיד כל חודש. אני ממליץ לא להסתמך על הדו"ח של רואה החשבון, אלא ליצור דו"ח שבאמת משקף את מה שקורה בעסק.

דו"ח רווחיות – דו"ח רווחיות מבצע השוואה בין העלות בפועל להצעת המחיר ללקוח. כך, הוא בודק עבורכם אם יש הלימה בין הרווחיות המתוכננת (הצעת המחיר) לעלות האמיתית (המוצר או השירות).

דו"ח תזרים מזומנים – דו"ח חשוב זה מנסה לחזות את מצב חשבון הבנק שלכם ואיך תיראה ההכנסה וההוצאה של כספים ממנו בחודשים הקרובים. אני ממליץ לבנות דו"ח זה לבד בשלב הראשון ואחרי שתבינו איך לנהל תזרים מזומנים ולבצע תחזיות – להיעזר בתוכנה ייעודית לדו"ח תזרים מזומנים.

בדיקה יומית של חשבון הבנק – כדי שתהיה לכם שליטה פיננסית בעסק, עליכם לדעת בכל רגע נתון מה קורה בחשבון הבנק של העסק. זה יאפשר לכם גם להקטין טעויות בנקאיות ויעזור לכם לגבות חובות מלקוחות בזמן.

ניהול עסקי – שיווק ומכירות נכונים ויעילים

כל עסק חייב לקוחות. לכן הדרך להגדלה של המחזור העסקי שלכם עובר דרך שיווק ומכירות ומיתוג העסק. כבעלי עסק עליכם ללמוד איך לשווק ולמכור את עצמכם ובעצמכם. רק כך תוכלו להגדיל את המכירות בעסק שלכם, במיוחד לפני שיש לכם אנשי מכירות ושיווק שיעשו את רוב העבודה עבורכם. בעולם העסקים התחרותי אין מקום למי שלא מוכן לעשות נטוורקינג בגלל שהוא מתבייש, למי שלא מסוגל להציע מוצר או שירות ללקוחות כי לא נעים לו, למי שלא חוזר ללידים ממקום של אגו, ולמי שלא גובה כספים כי קשה לו להיות קשוח עם לקוחות כשצריך.

חיבור לטכנולוגיה – זהו עולם דיגיטלי וכמעט כל עסק חייב להיות בו. אם אתם לא מבינים או מתחברים לעולם הדיגיטלי, שכרו ספקים טובים שיעשו את העבודה בשבילכם. כך או כך, הכי חשוב – אל תתעלמו מנוכחות בעולם הדיגיטלי, אלא אם אתם מסוג העסקים הנדיר שבאמת לא צריך להיות בו.

יצירת ערוצי שיווק – כל בעל עסק צריך להכיר את ערוצי השיווק שיכולים להביא לו לידים ומה הם דורשים ממנו. שיווק דיגיטלי, למשל, יכול להביא לכם לידים בלי מאמץ ובהשקעה של תקציב בלבד. ערוצים מסוג אחר, כמו למשל שיתופי פעולה על בסיס עמלות, דורשים יוזמה ומחייבים אתכם לצאת לפגישות. ערוצים אחרים כמו הקמת חנות אונליין, קניית לידים ואחרים – דורשים מכם משאבים שונים ומספקים יתרונות שונים בהתאם. לא משנה באיזה ערוץ שיווק בחרתם, חשוב להשקיע זמן ייעודי לנושא, בין שליש לרבע מהשבוע שלכם, כדי להבטיח צמיחה.

מיתוג עצמי מקצועי – כתיבת מאמרים, בלוג, יצירת חשיפה מקצועית, השתתפות בפורומים ותערוכות, אם יש לתחום לשכה או איגוד שתוכלו להיות פעילים בו ומובילי דעה.

נטוורקינג מקצועי – קבוצות נטוורקינג הן אפיק מצוין להכנסת עבודה לעסק חדש. הן גם יכולות לשפר את מיומנויות המכירה והשיווק שלכם.

ניהול עסקי

ניהול עסקי באמצעות חלוקת זמן ומוטיבציה

ניהול זמן איכותי הוא משאב קריטי לבעל עסק. אם אתם לא יודעים לנצל אותו נכון, ההכנסות ייפגעו. כבעלי עסק, אתם חייבים להפיק את המקסימום מהיום. אחת הטעויות הנפוצות היא ההנחה שהעסק יעבוד גם אם אתם לא נמצאים בו פיזית. זוהי טעות שעלולה להיות קשה לעסק, היות שניהול נכון כולל חיבור יומיומי לפעילות העסקית ומתן משוב שלכם בשטח כמי שרואים את התמונה המלאה.
מילה על מוטיבציה: כיבוש יעדים זה דבר נפלא, וכשמגיעים ליעד חשוב ליהנות מההישג. אבל אסור לנוח על זרי הדפנה. כדי להמשיך להצליח לאורך זמן, אתם חייבים להציב לעצמכם יעדים גדולים יותר בכל פעם. אם לא תעשו זאת, תישארו מאחור.

כפי שאפשר להסיק בקלות מקריאת המאמר מלבד ניסיון מעשי, ניהול עסק כרוך בבדיקות וכובד אחריות לא פשוט. לקיחת ייעוץ עסקי מאפשרת לכם לזכות לשותף למסע שיעניק לכם כלים מקצועיים ומושכלים, זוויות ראייה נוספות, מומחה ויועץ כלכלי לעסקים וניהולם אשר תוכלו להתייעץ איתו ואת כל ההכוונה שאתם צריכים כדי לנהל את העסק נכון.

רוצים לדבר עם אחד היועצים העסקיים שלנו? אתם מוזמנים ליצור אתנו קשר, ונשמח לעמוד לשירותכם.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

נשמח לשוחח
שתפו:
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
תכנון פיננסי לעסק
תכנון פיננסי

מקימים עסק חדש וזקוקים לתכנון נכון? רוצים לחשב מסלול מחדש בעסק פעיל? תכנון פיננסי לעסקים מיועד בדיוק עבור זה. קראו הכל בנושא, וגם על תכנון הוצאות לא צפויות.

ניהול תזרים מזומנים
ניהול תזרים מזומנים

ניהול תזרים המזומנים של העסק, הוא למעשה ניהול מאגרי הכסף הפנוי לביצוע פעולות בעסק.יכול להיות עסק רווחי – כלומר שהכנסותיו גדולות מהוצאותיו – אך ללא

ייעוץ ארגוני בחיפה
ייעוץ ארגוני בחיפה

יעוץ ארגוני בחיפה  העיר חיפה לקחה בשנים האחרונות כמה צעדים קדימה מבחינת קידום עסקים ואזורי מסחר. העיר מתפתחת בקצב מסחרר והרבה מאוד חברות וארגונים בוחרים

תוכנית עסקית להקמת מלון, תיירות, פקידת קבלה בבית מלון
תוכנית עסקית להקמת מלון

חולמים להקים בית מלון ולא יודעים מאיפה להתחיל? תוכנית עסקית להקמת מלון מיועדת בדיוק עבורכם! במאמר תמצאו את כל מה שנחוץ לדעת על הקמת מלון רווחי.