ייעוץ עסקי -MINDED - לוגו האתר
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
ייעוץ עסקי

רבים מבתי העסק, אם קטנים ואם בינוניים, עשויים לחוש איזה שהוא מחנק אשראי בתקופה מסוימת. ישנם מצבים אחרים, אשר אין כבר שליטה על מה שמתרחש בעסק, אם בעלי העסק, מחפשים איזה שהוא רענון ומעוניינים לגדול וכך הם מחפשים למעשה כיוון חדש. ישנם מקרים נוספים, אשר בהם למשל העסק גדל והתשתיות אינן מספיקות לגודל הפעילות. לפעמים, קיים צורך בחברה המספקת ייעוץ עסקי, כאשר מדובר על עסק משפחתי, אשר מעוניין להכשיר את דור ההמשך.

כל מהלך של ייעוץ עסקי, מחייב היכרות מעמיקה עם העסק והסביבה אשר אליה הוא משתייך. יש להבין באופן יסודי את התחום של הפעילות העסקית ולסייע בצורה יסודית את  כל מה שקשור עם החולשות או החוזקות של בית העסק. לאחר ההיכרות של היועצים העסקיים עם כל מה שנעשה והפעילות הכללית של בית העסק, ההתנהלות וכדומה, יש לבצע תכנית אסטרטגית שיווקית ולהגדיר בצורה מדויקת, את האופן שבה תבוצע פעולת השיווק עבור המוצרים והשירותים אשר בכוונת בית העסק לספק.

עסקים, פגישה עסקית, יועץ עסקי טוב

מי הם יועצים עסקיים וכיצד נבחר אותם נכון?

יועץ עסקי חייב להיות בעל ידע והשכלה רחבה בתחום של ניהול עסקים, כאשר הוא בעל התמחויות שונות כגון|: שיווק, מימון, עסקים משפחתיים, לוגיסטיקה, מערכות מידע, אסטרטגיה, שיקום והבראת העסק, ניהול תזרים מזומנים ועוד. מלבד זאת, ישנן התמחויות לפי תעשייה כמו למשל: מלאכה זעירה, תעשייה מסורתית והייטק. יועץ עסקי הינו בעל תואר אקדמאי בתחומי הכלכלה, מנה עסקם, פסיכולוגיה, התנהגות ארגונית, תעשייה וניהול, וחשבונאות. על היועץ העסקי, להיות לפחות בעל 3 שנות ניסיון במתן ייעוץ עסקי, כאשר לפחות ממחצית תקופת ניסיונו, הוא שהה בישראל. 

יועץ עסקי שאין לו תואר אקדמאי, יוכר כיועץ עסקי, במידה והוא בעל 10 שנות ניסיון מקצועי בתחום, כאשר מחצית מתקופת ניסיונו הוא שהה בישראל. מי שהוא בעל תואר אקדמאי אחר, יוכל להיות יועץ עסקי, במידה ויש לו 6 שנות ניסיון בתחום של ייעוץ עסקי, כשאר לפחות מחצית מתקופת ניסיונו, הוא שהה בישראל.

קראו עוד בנושאי: ייעוץ פיננסי לעסקים, ייעוץ לזכיינות.

שיווק וקבלת החלטות לעסקים, פגישות עסקיות

סיוע בקבלת החלטות עסקיות ושיווקיות

למעשה, יעוץ עסקי הינו תהליך אשר במסגרתו, ארגונים עסקיים ובעלי עסקים רבים, מסתייעים ביועצים עסקיים אשר מלווים אותם בתהליך של קבלת החלטות עסקיות ושיווקיות. המטרה הנעלה ביותר של תהליכי ייעוץ וליווי עסקי הינה לתרום באופן ממוקד ומשמעותי להצלחת המימוש של המטרות העסקיות של כל בית עסק, חברה או ארגון. יש לספק מענה מלא ומדויק למען הצלחת המטרות העסקיות השונות וזאת, תוך ייעוץ כלכלי של בעלי העסקים או הארגונים העסקיים. 

יש להגיע ליעדים שאליהם שואף בעל בית העסק להגיע אליהם ויחד עם היועץ העסקי, ניתן יהיה לבנות תכנית עבודה שניתן יהיה להגיע ליעדים הנכספים, באמצעות כלים ניהוליים, נקודות מבט חדשות לגבי בעיות הקיימות בבית העסק ועוד. מדובר בעצם ע תהליך שנעשה בשלבים וזאת, ע"י פגישות בודה בתדירות קבועה.

מענה אנושי, תמיכה, ייעוץ עסקי,

ייעוץ עסקי וליווי – 3 השלבים העיקריים

כאשר תזמינו חברת ייעוץ עסקי על מנת לייעל נכון יותר את בית העסק, הארגון או החברה שלכם, תצטרכו לעבור 3 שלבים הראשון הוא אבחון והערכת מצב בית העסק. יש לבצע את ההיכרות עם העסק, או החברה, כאשר לומדים את האתגרים והיעדים של החברה כמו למשל: 

 • מבנה ארגוני וכוח אדם
 • מי הם בעלי המניות
 • תפעול רכש ומלאי
 • ייצור
 • מכירות
 • כספים
 • תמחור
 • ניתוח מרכזי, רווח ועונתיות
 • שיווק ופרסום
 • ענף ומתחרים
 • לקוחות וספקים
 • ניתוח האובליגו הבנקאי
 • מצבת ביטחונות 
 • ניתוח דוחות כספיים

לאחר שלב זה, יש להציג דו"ח אבחון, אשר יכיל את המצוי בחברה והמלצות לגבי הרצוי בכל אחד מהתחומים הרשומים לעיל. יש לגבש פתרון, כאשר באמצעות ייעוץ עסקי, תוכלו לקבוע כבר מטרות ויעדים, תוך הכנת תכנית עבודה מסודרת וברורה. יש להשיג את היעדים על פי לוח זמנים. בשלב הזה, יש לבצע גם אפיון לבעיות הקיימות בבית העסק או בחברה ולגבש פתרונות, אשר באמצעותם, ניתן יהיה כבר להחליט לגבי אסטרטגיה, הערכת תחזית השקעות ואז, כבר ניתן יהיה להשיג מימון בהתאם לצרכים. השלב השני הינו השלב של יישום ההחלטות שנקבעו. זה השלב שליווי פעיל של החברה ביישום ההחלטות.

השלב השלישי, יהיה קביעת סדרי  עדיפויות בניהול לפי יצירת מנגנוני דיווח, שליטה ובקרה, חלוקת הגדרות ותפקידים בחברה, גיוס, קליטה, ניהול שוטף ואף פיטורין של עובדים.

ייעוץ עסקי - MINDED

אם כבר ייעוץ עסקי אז אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר

בישראל, קיימות חברות רבות של ייעוץ עסקי, במיוחד בשנים האחרונות צצו עוד חברות חדשות, כאשר קיימת בעיה כלכלית לא פשוטה בישראל. תוכלו לקבל תשובות רבות, בבחירה מכונה של יועץ עסקי מקצועי שהוא בעל שם מוניטין ומומלץ בחום, לא להתפשר על כל חברה שמעניקה שירותים אלה, לבית העסק, לארגון או לחברה שלכם. חברה מוכרת וותיקה תוכל לענות לכם על שאלות כגון כיצד מתמודדים עם בעיות באשראי? מה שווי החברה או בית העסק היום? לאן ניתן יהיה להגיע לאחר ייעוץ והתנהלות נכונה?, באילו מנועי צמיחה כדאי להתרכז?, האם ניתן למצוא עוד כיוונים להגדלת המכירות והרווחיות של העסק? אם בעל העסק או החברה, חושב על מיזוג או רכישה כיצד ועם מי נכון יהיה לבחון אפשרות זו?.

השאלות כאן הן רבות ועל חברה המציעה שירותי ייעוץ עסקי, יש לענות עליהן אחת מהחברות המוכרות שהצליחה לייעל עסקים רבים, הינה חברת MINDED שהיא חברת בוטיק המספקת שירותי ייעוץ עסקי, פיננסי וארגוני, לעסקים בינוניים וקטנים בתחומים כמו: קמעונאות, מזון, שירותים ומסחר. החברה היא בעלת ניסיון עשיר, כאשר היא מלווה שנים עסקים רבים ממגוון תחומים. החברה תדע כיצד להוביל אתכם להצלחת העסק. לחברה, כ-150 עובדים, כאשר הרשת היא בצמיחה. סל השירותים של החברה כולל: בנית תכנית עסקית, גיוס מימון, ניהול תקציב, ייעוץ ארגוני, ייעול של תהליכי העבודה. כל הליך הליווי והייעוץ לעסק מתבצע לצד הטמעה של תכניות עבודה ארגוניות, ליווי של הדרג הניהולי ותוכניות לניהול של תקציב נכון ושיווק מנצח.

× איך אוכל לעזור לך?