ייעוץ עסקי -MINDED - לוגו האתר
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
פיתוח ארגוני

פיתוח ארגוני מאפשר לייצר אסטרטגיה מדויקת לארגון ולזהות מהם מנועי הצמיחה של הארגון ומהם התחומים בהם נדרש לשפר, לייעל ולשנות כדי למנף את היכולות העובדים. 

לכל ארגון יש אסטרטגית פיתוח שונה שמבוססת על ההון האנושי שבה, על החזון ותרבות הארגונית ועל ההזדמנויות שמזהים בדרך.

פיתוח ארגוני – הבנת אסטרטגיה ארגונית

 • מי הנפשות הפועלות בארגון? מה היכולות הקיימות של העובדים היום? מה ה-DNA שלהם ומה מהיכולות שלהם מסייע לארגון להשיג את מטרותיו. חשוב שהדגש יהיה על יכולות ייחודיות שמייצרות את ה"הדרך הארגונית" ומבדלות אותו משאר הארגונים.
 • לאן אנו רוצים להגיע? מה החזון הארגוני ואיפה אנחנו ביחס אליו? מתי נכתב החזון והאם יש צורך לבצע בו התאמות ושינויים? האם החזון משותף לכל חברי הארגון ונבנה איתם? כשאסטרטגיה ארגונית מנותקת מהשטח היא מובילה למבוי סתום. על כן, חשוב לוודא שמה שקבענו שם למעלה, אכן מדבר לעובדים.
  *מה המרחק שצריך לצעוד? בתהליך אבחון מבינים את המצב הקיים בארגון ולמדים מה הדברים שצריך לעשות כדי לגשר על הפער בין המצב הרצוי למצב הקיים. הדגש בשלב זה הוא מהן המיומנויות והכלים שאנו צריכים לספק לעובדים שלנו והתרבות הארגונית הרצויה כך שהיא תתאים ל-DNA גם בהמשך הדרך. אנו חיים בתקופה של חוסר ודאות, כל יום יש שינויים וכל רגע הקורונה יכולה לשנות את כללי המשחק.
 • לייצר דרך מקובעת וממוקדת בלי תוכניות חלופיות ותכניות שאפשר להלביש אחת על השנייה ולשלב ביניהן, זה להשאיר את הארגון בדרכו הנוכחית. היום יותר מתמיד, נדרש לייצר ארגונים אג'יליים שמסוגלים להתאים את עצמם לסביבה ולשינויים במהירות בזק. לכן, אנו צריכים להטמיע אצל העובדים צורת חשיבה אחרת, יכולות ייחודיות שיאפשרו לארגון לבדל את עצמו ולהנהיג את תחומו.
עבודה, כלים, חשיבה, יצירתיות

דוגמאות לתחומים שניתן לפתח

ייעול תהליכי עבודה – כחלק מהליך פיתוח ארגוני מגלים מה המצב הקיים ואילו נקודות בתהליך הכולל ניתן לייעל. המטרה היא לשלב בין ראיית מקרו למיקרו ולהבין כיצד ניתן לשנות את תהליכי העבודה באופן שיטיב לכל עובד וגם לארגון כולו. זאת על ידי איתור השלבים הנכונים לביצוע ודאגה שהליך העבודה יקל על העשייה ברמת העובדים וכתוצאה יאפשר לארגון להשיג יותר מתהליכי עבודה קיימים.

הרחבת שירותים בארגון – בחירה אסטרטגית אילו שירותים כדי לשלב בתוך הארגון ואילו כדי למזער ולהפחית מאפשרת לארגון לבדל את עצמו ולייצר לעצמו יתרון תחרותי משמעותי למול חברות בתחום. במסגרת תהליך הפיתוח הארגוני, מזהים את נקודות החוזק הארגוניות ומבינים האם כדאי לשלב בתוך מארג השירותים הקיים, שירותים נוספים שיאפשר לארגון להגדיל הכנסות, למזער הוצאות, לייעל את התפעול, לעלות את שביעות רצון העובדים ובקיצר, להגדיל אפקטיביות ורווחיות.

הרחבת והתאמת קהלי יעד – ארגונים רבים עוסקים במתן שירותים ומוצרים ללקוחות שלא נכונים להם. לפעמים יש תפיסה כי הארגון צריך לתת מענה לכל קהלי היעד שמעוניינים בשירותיו. הבעיה היא שחלק מלקוחות אלו הם לקוחות שאינם מבינים את הערך האמיתי וכתוצאה גורמים לארגון להוציא משאבים רבים על לקוחות שכנראה לעולם לא יהפכו להיות לקוחות ממליצים נלהבים. על כן, מיפוי לקוחות ארגוניים וזיהוי קהלי יעד שרלבנטיים לארגון, יכולה להיות המפתח להצלחה של הארגון. מיקוד בקהלים שרואים בשירותי הארגון כערך מייצר תהליכי שירות ותפעול חווייתיים ומהנים הן ללקוחות והן לעובדים. כתוצאה, מגביר את שביעות רצון העובדים ומאפשר לייצר יותר הכנסות מאותו קהל ובכך לחסוך בעלויות ולהגדיל את הרווחיות.

מיזוגים, רכישות ושיתופי פעולה – ארגון שממפה את בעלי העניין שלנו בצורה נכונה יכול להרחיב את הפעילות העסקית ולייעל את ההתנהלות הארגונית. במיוחד בתקופות הזויות כמו עכשיו, דווקא חיבור עם ארגונים בתחום או בשרשרת האספקה הארגונית, יכולים להיות כלי נהדר למזעור נזקים וגידול ברווחיות. בתהליך הפיתוח הארגוני יש לאתר את ההזדמנויות הפוטנציאליות של הארגון ולבחון אילו מהן מתאימות לאסטרטגיה והתרבות הארגונית. בחירה כזו היא קריטית להצלחת הארגון כי מיזוג/ רכישה / שת"פ שאינו תואם את ההתנהלות הקיימת יכול לגרום לנזק רב לארגון. על כן, חשוב להבין לפני כל הליך של פיתוח ארגוני בכיוון של מיזוגים, רכישות או שיתופי פעולה עם ארגונים אחרים, מה זה ידרוש מהארגון, מהם השינויים שהעובדים יצטרכו לעשות והאם זה ריאלי לבצע זאת.

מה תפקידה של חברת ייעוץ פיתוח ארגוני?

תפקידה של חברה המספקת שירותי פיתוח ארגוני הינה לסייע לחברי הארגון לאפיין בצורה נכונה את שיטת ההתפתחות המתאימה לארגון, לבנות ביחד את תהליכי הפיתוח הארגוני, להגדיר יעדים ולבנות תכנית לפיתוח ארגוני מדוקדקת.
תכנית הפיתוח הארגוני כוללת:

 1. אסטרטגיות פיתוח ארגוני אפשריות – לרוב בתחילת תהליך פיתוח ארגוני יש למנהלי הארגון הבנה כללית לשיטת הפיתוח שהם היו מעוניינים לפתח את הארגון שלהם. לרוב, בליווי הארגון תמיד עולות אופציות נוספות לאסטרטגית הפיתוח והמטרה של בניית תכנית הפיתוח הארגוני היא לסייע לכם להבין מה האופציות שעומדות לרשותכם ומהן ההשלכות בבחירת כל אופציה.
 2. תחזיות פיננסיות ועסקיות – מה כל אופציית התפתחות תניב בסופו של דבר לארגון וכמה היא תעלה? תהליך הפיתוח הארגוני יאפשר לכם להבין מה סביר שהפיתוח ארגוני ייצר מבחינת הביזנס. הרי בסופו של דבר, לא משקיעים כסף בפיתוח ארגוני בלי שיהיו תוצאות. על כן, חשוב מאד שהשינויים וההתפתחות הארגונית יבואו לידי ביטוי גם במספרים.
 3. היבטים תפעוליים וניהוליים – כדי להשיג את האסטרטגית הפיתוח הארגונית הרצויה, נדרש להבין מה יידרש מבחינת היבטים תפעוליים וניהוליים. על כן, כחלק מתוכנית הפיתוח יקבע מה השינויים שנדרש לעשות במסגרת הפיתוח הארגוני מכל ההיבטים הארגוניים והעסקיים. כולל: הכשרות והדרכות לעובדים, כתיבה ושינוי תהליכי העבודה, שינוי במסרים הארגוניים, שינויים בתהליכי הערכה ותגמול עובדים וכד'.
 4. מתווה לפי שלבים – מעבר להבנה של האופציות הפיתוח האפשריות, תחזיות הפיננסיות והעסקיות וההיבטים התפעוליים והניהוליים, נדרש לבנות אסטרטגיה לתהליך הפיתוח הארגוני. במסגרת התכנית יש להבין כיצד מייצרים את תהליך השינוי בארגון, איך מגייסים את העובדים להליך הפיתוח הארגוני ומה מציגים בכל שלב כדי לדאוג שהפיתוח הארגוני אכן יתרחש. חשוב מאד להבין מה העובדים חשים ואיך הם יקבלו את השינוי, כדי להיערך ולהכין תהליך שינוי ארגוני אפקטיבי ולדאוג שתהליך הפיתוח הארגוני יתרחש בפועל ותהיה הטמעה שלו.
חברת פיתוח ארגוני, סדר וניהול,

האפקטיביות של פיתוח ארגוני תלויה בהתאמת התהליך לחוזקת הארגון

כל ארגון יכול להתפתח לכל כיוון שירצה, השאלה מה זה ידרוש ממנו.
הרבה פעמים ארגונים חולמים באספמיה, רוצים לעשות שינויים דרסטיים, רוצים לייצר דברים אחרים ולהוביל את הארגון לעסוק בשווקים חדשים ושונים.
הרצון לשפר, לייעל ולשנות הוא מעולה. הוא חשוב מאד כדי שתהליך פיתוח ארגוני יעבוד אך זה לא מספיק.
כדי לייצר אפקטיביות בעת התהליך נדרש לדעת לזהות את החוזקות הארגוניות ולהתאים את תכנית הפיתוח הארגוני לארגון שעומד מולנו.
למה? כי ארגון שידע לזהות היטב את החוזקות בארגון וידע איך למנף אותם:

 • יאפשר לעובדים למקסם את הפוטנציאל האישי שלהם
 • יגביר את שביעות רצונם ומחויבות של העובדים לארגון.
 • ייצר flow ארגוני יעיל וקליל יותר
 • יפחית קונפליקטים, קשיי תקשורת ובעיות ניהוליות
 • יספק מענה טוב יותר ללקוחותיו
 • יגביר יעילות תפעולית
 • יפחית עלויות
 • יגדיל הכנסות

ובקיצור, ייצר אפקטיביות ארגונית..

אפקטיביות ארגונית נמדדת ביכולת של ארגון להשיג מטרות תוך כדי שמירה על שביעות רצון העובדים. כי זאת לא חוכמה להשיג את מטרות הארגון ולהתיש ולשחוק את העובדים. לכן, שילוב של השגת מטרות עם שביעות רצון עובדים, מבטיחה שהארגון ימשיך למקסם רווחים ולהתפתח לאורך זמן.

עבודה, צעירים, מחשבים, פגישה עסקית

למה לבחור בנו בתהליך?

 • מחוברים לשטח – אנחנו לא יועצים ארגוניים קלאסיים. אנחנו משלבים בתהליכי הפיתוח הארגוני גם פיתוח עסקי ואנחנו מלווים את הארגונים בשטח, תוך כדי תנועה ולא מייעצים מהכיסא במשרד. אנו נדאג בכל שלב בדרך, להיות שם עבורכם, להתאים, לשנות ולפעול כדי שהארגון ישיג את מטרותיו ויפתח את עצמו בכיוון הנכון.
 • חיים את המספרים – רוב היועצים הארגוניים עוסקים בהליכי ייעול ארגונים המבוססים על שינוי התנהלות ארגונית בקרב חברי הארגון. אין ספק ששיפור תקשורת ארגונית, פיתוח מנהלים, הגברת המוטיבציה והנעת עובדים, יצירת מחויבות ארגונית וכד' הם נושאים מאד חשובים שאנו עוסקים בהם בתהליכי הפיתוח. אך מעבר לכך, אנחנו נעסוק גם במספרים. נבין מה רווחי יותר ומה רווחי פחות לכם לעשות, נחבר את תהליך הפיתוח הארגוני למדדים קונקרטיים ונראה לכם איך השינויים שאתם עושים משפיעים לכם על רווחיות ולא רק על ההתנהלות.
 • וורסטיליות – אנו מלווים מגוון מאד רחב של ארגונים ועסקים ולאורך שנות הליווי אנו ליקטנו ויצרנו אינספור שיטות לפיתוח ארגוני. אחד הדברים שהכי משמחים אותנו זה היכולת להתאים את עצמנו כמו זיקית. אנו משתמשים בכל הכלים שצברנו ממגוון תחומים ומנתבים אותם להצלחה שלכם.
 • הנאה והנעה – אוקסיטוצין מאפשר לנו לעבוד טוב יותר! לכן בכל תהליך הליווי בפיתוח הארגוני אנו דואגים שהתהליך יהיה מהנה ומרגש.
 • למידה משמעותית – אנו מאמינים שלכל ארגון יש ייחודיות ארגונית שחשוב לקדם, לשמר ולשכפל. מיקוד בלמידה משמעותית בעשייה הארגונית ודאגה שתהליכי עבודה, הכשרה, בקרה ותפעול יהיו מבוססים על עשייה משמעותית, תאפשר לכם לייצר יותר מהקיים ולקחת את זה צעד קדימה.

מעוניינים לשמוע עוד? צרו קשר עוד היום!

נשמח לשוחח
שתפו:
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
בניית מודל עסקי
מודל עסקי

מודל עסקי המושג "מודל עסקי" הינו מושג דינמי, חדשני וגמיש. יצירת מודל עסקי חיונית לניהול עסקי לעסק ולתפעולו המוצלח. מהו מודל עסקי מוצלח ומהי חשיבותו

הגדלת המכירות בעסק
הגדלת המכירות בעסק

ההגדלת מכירות בעסק הגדלת מכירות בעסק היא בסופו של יום המטרה העיקרית של כל עסק. מנגד, לא מדובר במשימה פשוטה כלל וכלל. הרבה מאוד גורמים

ליווי עסקי למסעדות, הדרכה, ניהול
ליווי עסקי למסעדות

ליווי עסקי למסעדות הינו הכרחי כדי להימנע מטעויות רבות הן בפן הניהולי והן מבחינת בניית מודל עסקי ברור ורווחי. בקרו במדריך המלא באתר MINDED.

ייעוץ ארגוני לעסקים, סדר וארגון, היררכיה
ייעוץ ארגוני לעסקים

ייעוץ ארגוני לעסקים חשוב לא רק בגלל הצורך הניהולי, אלא בעיקר בגלל הסדר והארגון הנחוצים כל כך ע"מ להביא את העסק להצלחה. קראו הכל, והתחילו לשנות..!

מיתוג עסקי
מיתוג עסקי

מכירים את הסמל של נייק? את החלונות של מייקרוסופט? או את הלוגו של קוקה קולה? בוודאי שאתם מכירים.כל אלו נחשבים למותגים מובילים שכולנו נחשפנו אליהם