ייעוץ עסקי -MINDED - לוגו האתר
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
פיתוח לזכיינות

אם יש ברשותכם עסק מצליח ואתם מעוניינים להתרחב, תוכלו להקים סניפים נוספים וליהנות מהרווחים אשר תפיקו מהם. כאשר תתחילו בכל הרעיון של פיתוח לזכיינות, זה יהיה כרוך בהשקעות הון וגיוסו, העסקת עובדים, מנהלים וכדומה. ניתן להרחיב בנוסף את העסק, באמצעות מכירת זכיינות ולהשתמש בהון ובמוטיבציה של הזכיינים כך שניתן להרחיב את המותג מהר יותר. בעל הרשת כידוע, הוא זה שנהנה מהתמלוגים מהכנסת הזכיינים.

זכיינות, עסקים, פיתוח, ניהול

הפרמטרים החשובים לפיתוח זכיינות מוצלח

ייתכן וכל הנושא של פיתוח לזכיינות, נשמע לכם מבטיח, אך לפני שתחשבו להפוך את העסק שלכם לזכיינות, עליכם יהיה לבחון תחילה, אם הקונספט העסקי שלכם, יתאים לשיטת הזכיינות. בכדי שתוכלו להחליט אם זה הכיוון שלכם מומלץ לענות על השאלות הבאות:

  • האם יש ביקוש למוצר שלך?
  • האם המחיר הקמעונאי של המוצר מתאים לציבור?
  • האם ניתן יהיה לקדם את המוצר ולפרסם אותו באמצעי המדיה בשוק?
  • האם קיימים מיקומים בעלי פוטנציאל אשר יצדיקו את הקונספט לרשת מזכה?
  • האם יש לך את המומחיות והניסיון הניהולי הדרוש על מנת להפוך למזכה?
  • האם תאפשר למישהו אחר, להשתמש בשם ובמוניטין שצברת?
  • האם אתה מאפשר למישהו אחר להשתמש בשיטת השיווק והתפעול שלך?
  • האם אתה תקבל מהזכיינים שתגייס תשלום חד פעמי, תשלום קבוע או את שניהם יחד?
  • האם אינך נדרש לממן בעזרת ההון העצמי שלך את הקמת סניפי הרשת?
  • האם תשקיע הון ביצירה של תשתית להקמת הרשת המזכה, האם תתמוך בזכיינים בהדרכה ובייעוץ המשפטי הנחוץ?
הנדסה, חתימה, מפתחות

יצירת המודל העסקי לזכיינות

יש להבין, כי הזכיין שלכם, הוא למעשה הלקוח שלכם ולכן, לפני הכול יש להכיר את הפרופיל של הזכיין הקלאסי. למשל, מה מחפשים הזכיינים, מה הזכיינים מחפשים בעצם? ואיזה סוג של זכיינים אתם מחפשים?. יש לדעת, כי האחריות שלכם והמחויבות כלפי הזכיינים שלכם, אינה מסתיימת לאחר חתימת הסכם הזיכיון, אשר מגן על הקניין הרוחני שלכם. ככל שהזכיין נאמן לחוקים שקבעתם לו, לקריטריונים ולנהלים, הוא חייב התייחסות כלקוח הנאמן שלכם.

יש להגדיר כמה קריטריונים ביצירת המודל העסקי של פיתוח לזכיינות כמו למשל: דמי הזיכיון הראשוניים כאשר אתם קובעים את הסכום. תשלום זה, יכלול את דמי הזיכיון, מציאת הלוקיישן המתאים לסניף הרשת, סיוע בתכנון, עיצוב הדרכה תפעולית ועוד. עוד בנושא טיפים להצלחת זכיינות.

יש לגבות תמלוגים חודשיים ולקבוע מה גובה התמלוגים החודשיים שתגבו מהזכיין בשל הוצאות שיווק ופרסום ולקבוע תכנית שיווק מסודרת. ההיבטים המשפטיים של כל נושא פיתוח לזכיינות חייבים להיות מנוסחים וברורים, כגון: הסכם הזיכיון, רישום הסימנים המסחריים של הרשת ועוד.

פיתוח רשתות זכיינות מצליחה

אל תעשו שום צעד בפיתוח לזכיינות ללא ייעוץ מקצועי והכוונה

אם אתה מנכ"ל רשת אשר מעוניין להתפתח ולפתח את הרשת באמצעות פיתוח לזכיינות, יש לקבל ייעוץ וליווי מקצועי, ע"י חברות המתמחות בייעוץ לזכיינות בכל התהליכים הדרושים לפיתוח של עסקי זכיינות. יש לבצע פיתח אסטרטגי נכון ויעיל, ערוצי שיווק, עזרים ניהוליים ומשאבי אנוש. יש ללמוד את השיטות השונות לרשתות המעוניינות להתרחב באמצעות שיטת הזכיינות, לבנות תכנית אסטרטגית לזיהוי זכיינים אשר יתאימו למאפייני הרשת ולמודל העסקי שלה..

יש לקבל סיוע נוסף ומקצועי בכל מיני תחומים עסקיים הקשורים אל פיתוח לזכיינות כמו איתור של מימון מכל מיני קרנות בתנאים מועדפים של מט"י. תהליך זה, כולל כתיבת תכנית עסקית לגיוס המימון לעסקים. האינטרס של חברה העוסקת בליווי מקצועי לעסקים הוא לקוחותיה בלבד, כך שיש לתת אמון מלא בחברה וכן לברר עליה כמה שיותר פרטים, איזה עסקים היא הקימה אם הם מניבים. כאשר המוניטין של החברה הינו ידוע ותחומי העיסוק של החברה מתאימים למודל העסקי שלכם, מומלץ למצוא חברה מומלצת ומוכרת, כך שתוכלו להיות שקט כי יש מי שמנהל אתכם נכון לכיוון ההצלחה.

מעוניינים להצליח בפיתוח לזכיינות?

כפי שהסקתם עד כה, הפעלת רשת בשיטת הזכיינות, טומנת שלבים רבים ומורכבים. ישנם סוגיות ניהוליות, עסקיות ומשפטיות. זו הסיבה שיש לפנות לחברה העוסקת בייעוץ וליווי עסקי כמו חברת MINDED שהיא חברת בוטיק העוסקת בתחום הקימעונאות, המזון המסחר והשירותים החברה מתמחה גם בנושא של פיתוח לזכיינות. לחברה היכרות עם למעלה מ-100 מודלים עסקיים שונים. החברה יודעת כיצד להוביל את לקוחותיה להצלחה המיוחלת וזאת בזכות ניסיון מקצועי, עשיר ורב שנים. החברה, מציעה ייעוץ לרשתות בהתהוות, כאשר סל השירותים של החברה כולל: בניית תכניות עסקיות, גיוס מימון, ניהול תקציב, פיתוח ארגוני, ייעול תהליכי העבודה ובדיקת היתכנות עסקית.

החברה מלווה את הנהלת הרשת, מתחילת הפיתוח לרשת ועד להתהוות הסניפים, תוך מעקב, ליווי והטמעה של תכניות עבודה. החברה מלווה את הדרג הניהולי ומסייעת בניהול תקציב נכון.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

נשמח לשוחח
שתפו:
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
ארגון וסדר, יומן עבודה/אישי
פיתוח ארגוני בתל אביב

שירותי פיתוח ארגוני בתל אביב או בכל אזור אחר, כוללת בתוכה מספר מאפיינים חשובים ביותר לצורך התרחבות וצמיחה עסקית. כאן במאמר נדבר עליהם..!

מנהל בעת הערכת עובדים בארגון ופירגון לעובד
הערכת עובדים בארגון

אחת השיטות הנפוצות ביותר לבדיקת איכות העובדים במקום העבודה, היא ביצוע הערכת עובדים. הערכת עובדים בארגון נותנת קנה מידה ביחס לתפקודו של העובד. האם הוא

כתיבת משוב, הקלדת פידבק
משוב מזכיינים

משוב מזכיינים כמנוע צמיחה לרשת מעלה את סוגיית התקשורת בין הזכיינים לרשת ולהיפך. מסביר איך הרשת יכולה לשפר את מדדי שביעות הרצון והרווחיות לה ולזכייניה.

ניהול תזרים מזומנים
ניהול תזרים מזומנים

ניהול תזרים המזומנים של העסק, הוא למעשה ניהול מאגרי הכסף הפנוי לביצוע פעולות בעסק.יכול להיות עסק רווחי – כלומר שהכנסותיו גדולות מהוצאותיו – אך ללא