ייעוץ עסקי -MINDED - לוגו האתר
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
תוכנית עסקית דוגמאות

העולם הדיגיטלי המתפתח מאפשר לנו לקבל את כל המידע בכל מקום ובכל זמן. היום כשיש את מנועי החיפוש השונים, ובראשם google בלתי אפשרי שלא למצוא מידע כלשהוא, הכל קיים ברשת. ישנם תחומים שגם אם נחפש עליהם מידע באינטרנט לא נמצא בדיוק את המידע המדויק אותו אנו מחפשים, כי בתחומים מסוימים אנחנו מחפשים מידע מותאם אישית אלינו ולצרכים שלנו.

הקמת תוכנית לעסק

אחד התחומים הוא תוכניות עסקיות דוגמאות

תוכנית עסקית צריכה להיבנות בהתאמה אישית לכל עסק ועסק, היות ומדובר בצרכים שונים, באפיון שונה, בקהל יעד אחר, במטרה אחרת. בתכנית עסקית שמים דגש על ייחודיות ובידול. לכן כל תוכנית עסקית צריכה להיות שונה מחברותיה. אם חיפשתם ב- google תוכנית עסקית דוגמאות סביר להניח שמצאתם חברות המספקות שירותים מקצועיים של בניית תוכניות לעסקים, אולם חשוב לציין שתוכנית שכזו צריכה להיבנות במיוחד עבור העסק שלכם, וזאת על מנת שתתאר את העסק הספציפי ואת כל המידע הקשור לעסק שלכם.
ובכל זאת, אם חיפשתם תוכנית עסקית דוגמאות, סביר להניח שציפיתם לקבל דוגמאות, ואכן במאמר זה נפרט מעט על דגשים לתוכניות עסקיות בשני תחומים שונים, אך ממש על קצה המזלג, כדי לקבל השראה, אולם חשוב לזכור שלכל עסק יש לבנות את התוכנית בהתאמה אישית.

תוכנית הבראת עסקים

דוגמאות לפי תחומים ספציפיים

  • תוכנית עסקית למסעדות: תחום המסעדנות הוא תחום תחרותי במיוחד. בבניית תוכנית עסקית למסעדה יש לשים דגש על בחירת מיקום המסעדה ובניית הקונספט שלה. היות ומסעדות קיימות בכל מקום, ולעתים אף ממוקמות אחת ליד השניה, חשוב לבדל את המסעדה שלך משאר המסעדות, כדי שקהל היעד החולף על פני המסעדות השונות ייבחר דווקא בך. יש צורך לבחור קונספט למסעדה, שוב, חשוב לנתח את המתחרים מסביב, ולייחד את המסעדה שלך בצורה כלשהיא. לדוגמא: לא כדאי למקם מסעדה עם קונספט של מאכלי בית ליד מסעדה עם קונספט דומה, שכן הסיכויים לאבד את קהל היעד שלך גדולים. דבר נוסף שיש לשים עליו דגש הוא עניין התמחור, חשוב לנהל את המסעדה כך שמחירי המנות יתאימו להוצאות וכן להפך. כמו בכל עסק חשוב לשמור על כך שההכנסות יהיו גבוהות מההוצאות. עוד על ייעוץ עסקי למסעדה.
  • תוכנית עסקית למכוני כושר: כמו בכל תכנית עסקית, חשוב להגדיר קהל יעד מתאים ומדויק ככול הניתן. כיום ישנם מכוני כושר רבים, ישנם רשתות וישנם מכונים קטנים. כאשר אתה פותח עסק של מכוני כושר אתה צריך לקחת בחשבון את קהל היעד שלך, לדוגמא, אם החלטת שקהל היעד הוא צעירים בגילאי 20-30, גברים ונשים, רווקים, סטודנטים, עלייך להתאים את המכשור עבור קהל היעד, את המיקום הגאוגרפי, לדוגמא: פתחת מכון כושר בתל אביב, בחר מיקום שיהיה נוח עבור קהל היעד המשתמש לעתים תכופות בתחבורה ציבורית, בקרבת תחנות אוטובוס. ניתוח קהל היעד נדרש להימצא בתוכנית עסקית בכל תחום. יש צורך לנתח את הצורך של הקהל ובהתאם לכך את הפתרון שלך. יש לוודא האם בקרבת מכון הכושר שלך קיים מכון כושר נוסף, לדוגמא. עוד על תוכנית עסקית למכוני כושר.

חיפוש בגוגל של תוכנית עסקית דוגמאות מאפשרת הצצה לעולם של התוכניות העסקיות, ובכלל לכל התחום של הניהול העסקי. כדי לדעת לבנות תוכנית בצורה נכונה ומתאימה לבית העסק מומלץ להיעזר ביועץ עסקי המספק ליווי אישי לכל אורך התהליך – מ-א' ועד ת'. יועץ עסקי מגיע עם ארגז כלים מקצועיים ומלווה אותך יד ביד בבניית תוכנית עם הגדרת מטרה ברורה מראש ותוך כדי יישום הדברים שנקבעו בה.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

נשמח לשוחח
שתפו:
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
ייעול עסקי וניתוח נתונים
ייעול עסקי

אחד מהתליכים היותר חשובים בעסק, הוא שלב ייעול עסקי הכולל התייעלות נכונה של העסק. במאמר הבא תמצאו טיפים מצוינים ויעילים כיצד לעשות זאת נכון.

מוטיבציה גבוהה בקרב עובדים
מוטיבציה גבוהה אצל עובדים

מוטיבציה גבוהה בקרב העובדים – ככה משיגים אותה הנו מאמר אשר יציג בפניכם את הכלים והדרכים שלכם המנהלים ובעלי העסקים לדאוג למוטיבציה גבוהה בקרב עובדיכם.

ייעוץ עסקי לסטארטאפים, פגישה עסקית במשרד
ייעוץ עסקי לסטארטפים

סטארטאפ לפני יציאה להשקה? זקוקים לחברה שתלווה אתכם בתהליך? ייעוץ עסקי לסטארטפים נועד בדיוק עבור מטרה זו. קראו הכל על יתרונותיה של חברת ייעוץ.

תוכנית עסקית הלוואות, דוחות תרשים
תוכנית עסקית הלוואות

הקמתם עסק חדש ומחפשים הלוואה? זקוקים למימון לשם צמיחה עסקית? תוכנית עסקית הלוואות הנעשית בצורה הנכונה, תצליח להשיג עבורכם את ההלוואה המשתלמת בתנאים טובים.

פתיחת עסק זעיר \ קטן
פתיחת עסק זעיר

רגע לפני שפותחים עסק קטן, יש להבין אילו מכשולים עומדים בפניכם? כיצד ניתן לעקוף אותם? וגם על הטיפים המנצחים של מינדד. המדריך בנושא פתיחת עסק זעיר \ קטן.