fbpx
ייעוץ עסקי -MINDED - לוגו האתר
תוכנית עסקית דוגמאות

העולם הדיגיטלי המתפתח מאפשר לנו לקבל את כל המידע בכל מקום ובכל זמן. היום כשיש את מנועי החיפוש השונים, ובראשם google בלתי אפשרי שלא למצוא מידע כלשהוא, הכל קיים ברשת. ישנם תחומים שגם אם נחפש עליהם מידע באינטרנט לא נמצא בדיוק את המידע המדויק אותו אנו מחפשים, כי בתחומים מסוימים אנחנו מחפשים מידע מותאם אישית אלינו ולצרכים שלנו.

הקמת תוכנית לעסק

אחד התחומים הוא תוכניות עסקיות דוגמאות

תוכנית עסקית צריכה להיבנות בהתאמה אישית לכל עסק ועסק, היות ומדובר בצרכים שונים, באפיון שונה, בקהל יעד אחר, במטרה אחרת. בתכנית עסקית שמים דגש על ייחודיות ובידול. לכן כל תוכנית עסקית צריכה להיות שונה מחברותיה. אם חיפשתם ב- google תוכנית עסקית דוגמאות סביר להניח שמצאתם חברות המספקות שירותים מקצועיים של בניית תוכניות לעסקים, אולם חשוב לציין שתוכנית שכזו צריכה להיבנות במיוחד עבור העסק שלכם, וזאת על מנת שתתאר את העסק הספציפי ואת כל המידע הקשור לעסק שלכם.
ובכל זאת, אם חיפשתם תוכנית עסקית דוגמאות, סביר להניח שציפיתם לקבל דוגמאות, ואכן במאמר זה נפרט מעט על דגשים לתוכניות עסקיות בשני תחומים שונים, אך ממש על קצה המזלג, כדי לקבל השראה, אולם חשוב לזכור שלכל עסק יש לבנות את התוכנית בהתאמה אישית.

תוכנית הבראת עסקים

דוגמאות לפי תחומים ספציפיים

  • תוכנית עסקית למסעדות: תחום המסעדנות הוא תחום תחרותי במיוחד. בבניית תוכנית עסקית למסעדה יש לשים דגש על בחירת מיקום המסעדה ובניית הקונספט שלה. היות ומסעדות קיימות בכל מקום, ולעתים אף ממוקמות אחת ליד השניה, חשוב לבדל את המסעדה שלך משאר המסעדות, כדי שקהל היעד החולף על פני המסעדות השונות ייבחר דווקא בך. יש צורך לבחור קונספט למסעדה, שוב, חשוב לנתח את המתחרים מסביב, ולייחד את המסעדה שלך בצורה כלשהיא. לדוגמא: לא כדאי למקם מסעדה עם קונספט של מאכלי בית ליד מסעדה עם קונספט דומה, שכן הסיכויים לאבד את קהל היעד שלך גדולים. דבר נוסף שיש לשים עליו דגש הוא עניין התמחור, חשוב לנהל את המסעדה כך שמחירי המנות יתאימו להוצאות וכן להפך. כמו בכל עסק חשוב לשמור על כך שההכנסות יהיו גבוהות מההוצאות. עוד על ייעוץ עסקי למסעדה.
  • תוכנית עסקית למכוני כושר: כמו בכל תכנית עסקית, חשוב להגדיר קהל יעד מתאים ומדויק ככול הניתן. כיום ישנם מכוני כושר רבים, ישנם רשתות וישנם מכונים קטנים. כאשר אתה פותח עסק של מכוני כושר אתה צריך לקחת בחשבון את קהל היעד שלך, לדוגמא, אם החלטת שקהל היעד הוא צעירים בגילאי 20-30, גברים ונשים, רווקים, סטודנטים, עלייך להתאים את המכשור עבור קהל היעד, את המיקום הגאוגרפי, לדוגמא: פתחת מכון כושר בתל אביב, בחר מיקום שיהיה נוח עבור קהל היעד המשתמש לעתים תכופות בתחבורה ציבורית, בקרבת תחנות אוטובוס. ניתוח קהל היעד נדרש להימצא בתוכנית עסקית בכל תחום. יש צורך לנתח את הצורך של הקהל ובהתאם לכך את הפתרון שלך. יש לוודא האם בקרבת מכון הכושר שלך קיים מכון כושר נוסף, לדוגמא. עוד על תוכנית עסקית למכוני כושר.

חיפוש בגוגל של תוכנית עסקית דוגמאות מאפשרת הצצה לעולם של התוכניות העסקיות, ובכלל לכל התחום של הניהול העסקי. כדי לדעת לבנות תוכנית בצורה נכונה ומתאימה לבית העסק מומלץ להיעזר ביועץ עסקי המספק ליווי אישי לכל אורך התהליך – מ-א' ועד ת'. יועץ עסקי מגיע עם ארגז כלים מקצועיים ומלווה אותך יד ביד בבניית תוכנית עם הגדרת מטרה ברורה מראש ותוך כדי יישום הדברים שנקבעו בה.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

נשמח לשוחח
שתפו:
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
עבודה, הנעת הצוות
איך להניע את הצוות שלי קדימה?

מעוניינים לדעת איך להניע את הצוות שלי קדימה? בקרו במדריך המקיף עם הטיפים הכי שווים שיגרמו לצוות שלכם לעבוד ביעילות. המאמר שיעשה לכם סדר – בקרו.

נמל חיפה
פיתוח ארגוני בחיפה

העיר חיפה הינה מגוונת באוכלוסייתה, ולכן כדי להצליח עם עסק עליכם להכיר את ארבעת הגורמים המרכזיים שכל עסק תלוי בהם. קראו עוד בנושא פיתוח ארגוני בחיפה.

ניהול זמן עסק
ניהול זמן איכותי

ניהול זמן איכותי – זו לא רק סיסמה מציג דרך לניהול זמן איכותי אשר תעשה סדר בבלגן ותצליח לפנות זמן ותעזור לנהל נכון יותר את משימות העסק

רשת זכיינות
הצלחת הזכיינות

הצלחת זכיינות תלויה קודם כל בניהול והתנהלות נכונים, וכדי שזה יקרה יש לדעת כיצד לעשות זאת. בקרו במדריך המלא בנושא הצלחת זכיינות, וקחו את הרשת למקום גבוה יותר.

לשיחה לחץ כאן
1
רוצה לדבר בווטסאפ?
MINDED יעוץ עסקי|ארגוני|פיננסי
היי,
נשמח לשוחח בווטסאפ.