ייעוץ עסקי -MINDED - לוגו האתר
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
ליווי ארגוני

ליווי ארגוני

הרגע הזה, שאתה כבעל חברה \ עסק \ ארגון מחליט שצריך לעשות שינויים בעסק שלך, זהו רגע לא קל. אבל היי, יש פה החלטה שבשביל להגיע אליה צריך הרבה אומץ. מלבד האומץ, יש ברגע הזה הרבה מקום לשינויים ולשיפורים בשביל להגיע למצב שהעסק מרוויח ומצליח. אנחנו כאן כדי לעשות קצת סדר בדברים בשביל לגרום לעסק שלך גם כן להמריא. ישנן חברות מקצועיות המציעות שירותים מקצועיים של ליווי ארגוני. כל ארגון צריך להיות בסטטוס מתמיד של רצון לשפר את ההתנהלות והתהליכים שקורים בו. כל ארגון צריך כל הזמן להתחדש ולהתייעל.

ארגון בצמיחה

המטרות המרכזיות של ליווי ארגוני

ליווי ארגוני זהו למעשה שירות שניתן בידי יועץ מקצועי, אשר מלווה את הארגון \ חברה ומסייע לה בשיפור התהליכים. ליווי זה נוגע לא מעט בעובדי הארגון. כאשר מתבצעים שינויים בארגון, הראשונים שיושפעו מכך אלו העובדים. בכלל כדי שארגון יעבוד בצורה בריאה ויעילה צריך לנהל את העובדים בצורה מסוימת. לדוגמא, בעלי עסק רבים מבצעים גיוס עובדים בצורה לא אפקטיבית. לעיתים, תהליך הגיוס לא מתבצע בצורה הנכונה. דבר זה גורם לכך שהעובדים המגיעים אינם מתאימים לתפקיד שלהם. אי התאמה יכול להיות בשל מתאם נמוך בגין תכונות העובד ולעתים הגדרת התפקיד אינה מוגדרת כראוי.

מבחינת ניהול העובדים לעתים העובדים אינם מסופקים מעבודתם ואינם מרוצים, עובד שאינו מרוצה תפוקתו יורדת ומכאן עלול להשפיע ישירות על לקוחות החברה ואף על חבריו לצוות. לפעמים המרמור של אחד מהצוות שאינו מרוצה עובר בין כל יושבי המשר. אתם וודאי מכירים את התופעה. לעתים הם חשים שאינם מתוגמלים כראוי, וגם כאן עלולה תפוקתם לרדת. ייעוץ ארגוני חיצוני המספק ליווי ארגוני עוזר למנהל הארגון לבצע בצורה נכונה יותר את הגיוס. אבל לא רק. עוזר לו לנהל את העובדים נכון, לתת כלים לתגמול ראוי שלהם ולשמר אותם כך שיהיו מרוצים. כך ישפיעו על לקוחות ויהפכו אותם למרוצים והעסק רק ירוויח מכך. קראו גם בנושא הערכת עובדים.

הצבת מטרות, רעיונות

איך יועץ יכול לשנות דפוסים בעייתיים?

יועץ שמגיע בכדי לבצע ליווי ארגוני מטמיע שינויים בתוך המערכת כולה. היועץ צופה בהתנהלות עובדי המקום. מנתח אותה. בוחן היכן נמצאות הבעיות ומזהה אותן, מציע פתרונות לשיפור וכותב תוכנית עבודה מסודרת. כמובן שכל הדברים הללו נעשים בשיתוף עם הצוות המנהל ועם צוות העובדים. בתהליך זה חשוב להציב מטרה שאליה מעוניינים להגיע, המטרה צריכה להיות מוגבלת בזמן ומדויקת ככול האפשר, ניתן להציב גם יעדים אשר יסייעו בהגשמתה.

מדוע יש צורך בליווי ארגוני חיצוני? האם לא יכול אדם מתוך החברה לבצע את השינויים הללו באופן עצמאי? התשובה היא שלילית. ונסביר גם מדוע. מנהלים רבים בטוחים שעבודתם נעשית בצורה מושלמת. אך האמת היא שהם לא רואים את התמונה כולה. הם לא שמים לב שהעובדים אינם מרוצים, הם אינם רואים שהלקוחות נוטשים, הם לא מזהים ירידה ברווחים. יכולים להיות  הרבה פערי ידע בתחום הניהול. חשוב לדעת זאת לפני שיהיה מאוחר מידי והעסק יהיה בנסיגה. ייעוץ עסקי הינו בעל ידע ניהולי מוכח.

אדם המגיע מתוך החברה אינו רואה את הדברים בצורה אובייקטיבית, כאשר מסתכלים מבחוץ, ניתן לראות טוב יותר את הבעיות והכשלים ואיתם להתמודד. כמו כן, היועץ המקצועי שמגיע מבחוץ מגיע עם כלים מקצועיים ומיומנויות אותם רכש בהשכלתו, ובניסיון שלו עם לקוחות אחרים. כפי שאמרנו בתחילה, כדי לבצע שינוי בארגון צריך הרבה אומץ, כי אתה למעשה מודה בכך שההתנהלות אינה טובה דיה, ויש בה מקומות לשיפור. אולם הרווח (ולא מדובר על רווח כספי בלבד) שמגיע לאחר מכן גדול מאין כמוהו. צריך למצוא את המקומות אותם כדאי לשפר, ובהתאם כמובן להצמיד תכנית פעולה המסייעת להגשמת המטרה ומכאן השמיים הם הגבול.

קראו גם את המאמרים הבאים

נשמח לשוחח
שתפו:
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
הערכת עובדים, דירוג כוכבים
הערכת עובדים

מחפשים לעשות סדר בין העובדים? למדוד מי יעיל יותר ומי פחות איכותי? המדריך המלא להערכת עובדים, יספק עבורכם את שלושת המדדים החשובים של הערכת עובדים מנצחת.

ליווי עסקי, הצלחה עסקית
ליווי עסקי

זקוקים לשירותי ליווי עסקי לשם הגדלת הרווחים ולשיפור נתוני העסק? באמצעות 4 השלבים תוכלו לעשות זאת ביעילות. המדריך המלא באתר, וגם על שירותיה של חברתנו.

בניית מודל עסקי
מודל עסקי

מודל עסקי המושג "מודל עסקי" הינו מושג דינמי, חדשני וגמיש. יצירת מודל עסקי חיונית לניהול עסקי לעסק ולתפעולו המוצלח. מהו מודל עסקי מוצלח ומהי חשיבותו

ייעוץ ארגוני בתל אביב
יעוץ ארגוני בתל אביב

יעוץ ארגוני בתל אביב ניהול של ארגון מכל סוג, הוא אינו דבר פשוט כלל. כל ארגון הוא שונה ומגיע עם האתגרים שלו. יש הרבה מאוד

רשתות מזכות
רשתות מזכות

אנו מציעים שירותי ייעוץ עבור רשתות מזכות בתחילת דרכן או רשתות ותיקות המעוניינות להתפתח ולצמוח. אנחנו ב-MINDED יודעים כיצד להתאים את המודל העסקי להצלחת הרשת.