ייעוץ עסקי -MINDED - לוגו האתר
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
איך להניע את הצוות שלי קדימה?

"השלם גדול מסך חלקיו" האומנם? האם כל צוות יגיע להישגים טובים?  לא בהכרח… אכן כאשר מקימים צוות יש פוטנציאל אדיר אך כדי למקסם תוצאות צריך לדאוג למספר דברים…

נתחיל בפרסומת לעידוד נסיעה בתחבורה ציבורית.. לא מבינים איך זה קשור? תצפו ותבינו..

https://www.youtube.com/watch?v=wuo13FrNX6g

עכשיו כשברור לכולנו התועלות בצוות שעובד טוב ביחד, בואו ננסה להבין איך מגיעים לשם?

האם אתם סומכים על הצוות שלכם?

הצוות שלכם צריך לחוש ברוח הגבית שלכם ולדעת שאתם מגבים אותו בכל החלטה שלו. אם החלטתם להאציל סמכויות ולבקש מהצוות שלכם להשיג מטרה מסוימת, אז תנו לו את האמון הנדרש. בלי זה, הם ירגישו  בלי שיניים ומהר מאוד הכול יתמסמס.

מה המטרה?

לאתגר, לאתגר ולאתגר- כדי למקסם את הפוטנציאל הצוותי יש לקבוע ביחד עם הצוות מטרה מאתגרת, ברורה ומדידה. שיתוף בקביעת המטרות ואיך משיגים אותן, יבהיר לכל חברי הצוות מה נדרש מהם לעשות ואיך? ויותר מכל יהפוך את הצוות למחויב להגשמת המטרות.

מה יוצא לי מזה?

כדי שהצוות יפעל למען מטרה משותפת, יש לייצר לכל אחד משמעות אישית בהשגת המטרה ולהסביר איך היא מובילה להגשמת המטרה האישית. חיבור בין המטרה המשותפת לאישית, ימנע קונפליקטים ורצון לחבל בפעילות הצוותית למען השגת האינטרס האישי, ייצר ערבות ותלות הדדית וימקד את הצוות בהשגת היעד המשותף.

זמן, כסף ומשאבים?

כמו שאי אפשר להכין לחם בלי תנור כך אל תצפו שהצוות שלכם ישיג תוצאות בלי הכלים המתאימים.  זמן, כסף ומשאבים נחוצים לצוות שלכם כדי שיוכלו להשיג את המטרות. תפקידכם לדאוג להסיר את המכשולים הבירוקרטיים ולספק את הכלים שייצרו את הנתיב המהיר להשגת המטרה. עם קצת יצירתיות תוכלו לנצל ולתעל את המשאבים הקיימים עבור המטרה הצוותית.

עבודה, משרד, מחשבים

למה צריך אותי? למה אני חשוב?

כפי שראיתם בסרטון, לכל אחד היה את המיקום הספציפי והייחודי שלו כדי להשיג את המטרה. חברי צוות שאינם מבחינים בתרומתם למאמץ הקבוצתי מהר מאוד יאבדו עניין ויגררו את כל הצוות לבטלה ועצלנות. כדי שכל אחד ירגיש שהוא נחוץ להשגת המטרה, תתאימו לכל חבר צוות את התפקיד שבו הוא ימקסם את חוזקותיו ותתקשרו את תרומתו הייחודית לצוות.

איך מתמודדים עם הבלתי צפוי?

אל תתנו לצוות שלכם פתרונות על מגש של כסף, תלמדו אותם איך לפתור את הבעיות בעצמם. תראו להם איך באמצעות יצירתיות ויוזמה אפשר לנצח כל אתגר. צוות שעסוק בלמידה מתמדת, יוזמה וחדשנות יצליח בכל סיטואציה ויגשים כל מטרה.

מי יתפוס אותי כשאני אפול?

גאוות יחידה ורוח הצוות ייצרו מערכות יחסים המבוססות על אמון וכבוד הדדי. תדעו לייצר תחושות של שותפות ושייכות ותבהירו כי במסגרת הקבוצתית, כולם ערבים אחד לשני ונמצאים שם למען חברי הצוות. תחושות אלו יעזרו להם לתמוך אחד בשני וביחד לעמוד באתגרים גם בתקופות הפחות פשוטות להשגת המשימה.

יישמו את כללים אלו ותראו איך באמצעות שיתוף העובדים, תיאום ציפיות וצוות מגובש אפשר לייצר צוות מנצח שמגביר את אפקטיביות הארגונית.

רוצים לדעת איך להניע את הצוות שלכם?  אשמח לעמוד לרשותכם.

נשמח לשוחח
שתפו:
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
ניהול זמן עסק
ניהול זמן איכותי

ניהול זמן איכותי – זו לא רק סיסמה מציג דרך לניהול זמן איכותי אשר תעשה סדר בבלגן ותצליח לפנות זמן ותעזור לנהל נכון יותר את משימות העסק

בריאות, כושר, ספורט
תוכנית עסקית להקמת חדר כושר

אם חשבתם על הקמת חדר כושר, יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים חשובים ותכנון נכון הכוללים תוכנית עסקית להקמת חדר כושר. קראו את המדריך המפורט הכולל יתרונות וחסרונות.

הנעת עובדים לעבודה יעילה, עבודה באווירה טובה
הנעת עובדים

כדי שחברה או ארגון ינהולו בצורה נכונה, עליכם לבצע הנעת עובדים באמצעות הבנת המניעים של העובדים המשתנים בין עסק לעסק. קראו הכל בנושא הנעת עובדים, והתייעלו.

אדם עומד לצד קיר
התייעלות עסקית

המטרה של כל עסק שנפתח הוא לעבור את השנה הראשונה אשר נחשבת כקשה ביותר ואינה מביאה לרווחיות של העסק ולאחר מכן להתחיל בתהליך של התייצבות

פתיחת חברה, עסקים, פגישות ביזנס
פתיחת חברה

רגע לפני פתיחת חברה חשוב לבנות תכנית אסטרטגית מנצחת, ולשם כך הכנו עבורכם את המדריך המלא הכולל טיפים, שיטות והדרכות בנושאי פתיחת חברה והתנהלות נכונה.