ייעוץ עסקי -MINDED - לוגו האתר
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
התייעלות עסקית

המטרה של כל עסק שנפתח הוא לעבור את השנה הראשונה אשר נחשבת כקשה ביותר ואינה מביאה לרווחיות של העסק ולאחר מכן להתחיל בתהליך של התייצבות כלכלית ולאט לאט לעלות לכיוון מגמה חיובית ורווחיות אך מרבית המקרים בהם עסקים התבססו ונמצאים במגמה חיובית אך בכל זאת לאחר מספר שנים מגלים כי משהו במערכת לא זורמת בצורה חלקה, ישנם המון עיכובים בתהליכי קבלת החלטות, ישנו בזבוז משאבים ביחס לתועלת שהם מפיקים וצריך לעשות רענון עסקי למערכת או שבתי מילים – התייעלות עסקית.

איש בונה התייעלות עסקית במחשב

התייעלות עסקית – פעולות עיקריות להצלחת העסק

עסק שאינו מתנהל בצורה יעילה ואינו מצליח להוביל למקסימום התוצרים תוך צמצום המשאבים אינו יכול להמשיך ולהתקיים לצורך זמן. התייעלות עסקית היא הכרחית עבור כל עסק שמרגיש איזו התנהלות חורקת בתפעולו והיא מגיעה במטרה לחסוך עבורכם בזבוז משאבים וזמן יקר אשר יביאו להצלחת העסק בטווח הארוך. אין עסק גדול ככל שיהיה שלא מגיע למצב שקצב העבודה הופך איטי יותר, תהליך קבלת ההחלטות הופך מסורבל יותר ולאט לאט המכונה העסקית מתחילה להישחק ולהיכנס לסחרור ויש צורך לבצע ייעול עסקי אשר יוביל להזרמת דם חדש למערכת והנעת גלגלי העבודה לקצב מהיר בשנית.

בכדי לבצע התייעלות לעסק יש לבצע את השלבים הבאים:

מיפוי כשלים ונקודות תורפה בעסק – לפני שנתחיל לבצע פעולות לצורך התייעלות עסקית, חשוב למפות ולזהות כשלים במערכת העסקית, תהליכים אשר אינם מבוצעים היטב ופוגעים ביעילות הארגון, אשר מצריכים ליווי ארגוני לעסק. חשוב לזהות תהליכי קבלת החלטות אשר לדעתכם מעכבים את הפעילות העסקית וגורמים לבזבוז משאבים אשר לטווח הארוך יהיה קריטי לחברה וישפיע על קיומה. לאחר שנוכל לזהות את הכשלים המעכבים את פעילות החברה, הם יהיו המטרה המרכזית של תהליך התייעלות עסקית והשינוי יהיה חייב לחול עליהם במטרה להוציא את העסק מהמקום אליו הוא נקלע אל עבר עתיד כלכלי טוב יותר.

נציגה עם מחשב

מהפכה טכנולוגית – ישנם עסקים אשר מפחדים מחדירת טכנולוגיה אל תחומי העסק אשר מטרתה היא אחת והיא הפיכת תהליכים איטיים אשר היו מבוצעים בשלבים באמצעות עובדים ומחלקות שונות בעסק לתהליכים אשר מבוצעים בצורה אוטומטית ומהירה אשר תורמת לעסק ותפעולו. ההתחלה בשימוש בטכנולוגיה אמנם תראה לכם מבלבלת וקשה אך בטווח הארוך תראה כמשתלמת מאוד. חשוב להבין כי עסק אשר מעוניין להתקדם ולעמוד בשורה הראשונה של עסקים גדולים ורווחיים, להגיע לקהלים חדשים ומגוונים ולקיים שותפויות עסקיות, חייב להתקדם ביחד עם הטכנולוגיה המומלצת על ידי תכנית ייעוץ עסקי והחדשנות בעולם עסקי ולא להישאר מאחור אחרי כולם ולאבד מתכליתו. בנוסף, ברגע שהמערכות הטכנולוגיות יבצעו חלק נכבד מהתהליכים בעסק, כך יתפנה זמן רב לביצוע משימות מורכבות וחשובות ללא לחץ של זמן.

הסדרת הליכי עבודה וביצוע פיקוח ובקרה קבוע – בעסק בו יש בירוקרטיה מסורבלת, מאבקי כוחות, חוסר תיאום והיררכיה שאינה ברורה, העסק הזה נידון לכישלון לכן על מנת למנוע מצב כזה, חובה לכתוב את תהליכי העבודה, סמכויות עובדים ומנהלים, קביעת תחומי אחריות וכך כל עובד ומנהל ידע באופן מובהק ומוגדר איך לנהל עסק ומה בדיוק תפקידו בעסק וכך התיאום יעבוד בצורה טובה יותר והתהליכים וקבלת ההחלטות ינועו בדרך הבטוחה להצלחה. בנוסף, בצעו פיקוח ובקרה אחר התנהלות העובדים ובדיקה של ניהול זמן איכותי בצורה נכונה לצורך בקרה אחר התנהלות העובדים, ומעכב רצוף ניתן לבצע ישיבות שהן ידונו נושאים שונים להתייעלות החברה, בעיות, דרכי ייעול וכדומה.

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם

 

נשמח לשוחח
שתפו:
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
עסק, שולחן עבודה
ייעוץ עסקי ברמת גן

מרגישים כי העסק אינו צומח? מחפשים להגדיל את ההכנסות? שירותי ייעוץ עסקי ברמת גן יסייע לכם להבין מה מונע צמיחה עסקית, איך לשפר את המכירות ועוד. קראו הכל באתר.

ייעוץ עסקי במרכז - חברת מינדד
ייעוץ עסקי במרכז

מחפשים שירותי ייעוץ עסקי במרכז? בקרו במדריך הבא הכולל את כל הפרמטרים המרכזיים שכל בעל עסק חייב להכיר. כמו כן תמצאו מידע על ייעוץ עסקי במרכז של מינדד.

ייעוץ עסקי לסטארטאפים, פגישה עסקית במשרד
ייעוץ עסקי לסטארטפים

סטארטאפ לפני יציאה להשקה? זקוקים לחברה שתלווה אתכם בתהליך? ייעוץ עסקי לסטארטפים נועד בדיוק עבור מטרה זו. קראו הכל על יתרונותיה של חברת ייעוץ.

איש עסקים קטן
ייעוץ עסקי בכפר סבא

לפנייה אל חברת ייעוץ עסקי בכפר סבא, יש יתרונות רבים. למשל, חברת ייעוץ מקצועית תסייע לכם בקבלת החלטות ותכנון נכון של העסק כבר בשלב ההקמה..!

ארגון וסדר, יומן עבודה/אישי
פיתוח ארגוני בתל אביב

שירותי פיתוח ארגוני בתל אביב או בכל אזור אחר, כוללת בתוכה מספר מאפיינים חשובים ביותר לצורך התרחבות וצמיחה עסקית. כאן במאמר נדבר עליהם..!