ייעוץ עסקי -MINDED - לוגו האתר
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
פתיחת חברה

היתרון המשמעותי בפנייה אל חברתנו במסגרת פתיחת חברה הוא ליווי בצעדים הראשונים בעת הפתיחה, דבר אשר יכול לחסוך לא מעט כסף וזמן מיותר בניסיון לקבל עצות לא טובות. מדובר בהליך הכולל התמקדות בפוטנציאל של החברה מבחינת מספר היבטים לרבות פוטנציאל הרווחיות ועד בחינת כדאיות כלכלית.

חשיבות בחינת כדאיות כלכלית

אחת השאלות אשר עולות בקרב בעלי עסקים היא האם משתלם לפתוח את העסק מבחינה כלכלית. במסגרת ייעוץ עסקי נערכת בחינה הכוללת מספר היבטים – עלות המוצר מצד אחד ואילו היכולת למכור את המוצר ברווח מהצד השני. במסגרת בדיקת כדאיות כלכלית יש לשים לב למספר דגשים חשובים כמו למשל הגדרת הקונספט – יש להחליט על הקונספט של העסק וכיצד יש למכור את המוצרים השונים. באמצעות מתן ייעוץ עסקי ניתן להגיע לתובנות הנ"ל.

בדיקת שוק: במקביל לשלב של בחינת כדאיות כלכלית חברת הייעוץ מבצעת עבור הלקוחות בחינה של השוק במטרה להכיר את המתחרים היטב ולבחון את התמחור של המוצרים שלהם בהשוואה לחברות אחרות. הערכת יכולת פיננסית: יתרה מזאת, אחת השאלות אשר נשאלות במסגרת תהליך הייעוץ לחברה היא שאלת היכולת הפיננסית. אין ספק כי לצד רצון טוב, קיימת חובה לבחון את היכולת הפיננסית בעת פתיחה של חברה. הניסיון של יועץ מאפשר לדעת האם יש ביכולתו של בעל החברה לקבל הלוואה בערבות המדינה או הלוואה לצורך פתיחת עסק חדש מהבנק.

תוכנית עסקית, צמיחה, זינוק מניות חברה

הקמת תוכנית עסקית בעת פתיחת חברה

כאמור, מדובר באחד השלבים החשובים ביותר במסגרת פתיחת חברה. במציאות בה בעלי עסקים מכריזים על פתיחת חברה ומבינים כי מציאות לחוד ותוכניות לחוד, יש חשיבות רבה לבחון את הנושא של בניית תוכנית עסקית על מנת להצעיד את העסק קדימה. במסגרת ההגעה אל ייעוץ עסקי אחד הדברים החשובים ביותר זה היערכות של בעלי החברה לתקופת ההרצה – אותו שלב ראשוני במסגרתו העסק אינו עובד אבל משקיע לא מעט משאבים בשיווק על מנת לחדור לתודעה של קהל היעד.

אין זה מספיק רק להקדיש תקציב לחודשים הראשונים אלא יש חשיבות רבה להסתכל קדימה לשלבים מאוחרים יותר. בשלב זה נערכת בניית תוכנית כלכלית אשר כוללת בין היתר את עלות ההקמה וכן את עלויות ההרצה. במסגרת הקמה של חברה לא אחת הבעלים מוצאים את עצמם מגיעים עם חדוות עשייה ובדרך יוצרים לעצמם מציאות. אין ספק כי יצירת מציאות דמיונית עשויה לעודד לא מעט את בעלי החברה, אך חשוב מאד להסתכל על המציאות בגובה העיניים.

התנהלות עסקית, פגישת מנהלי חברה

התנהלות נכונה מול ספקים

לא מעט בעלי עסקים אשר אחראים על פתיחת חברה מוצאים את עצמם מתנהלים בצורה לא נכונה מול ספקים והתוצאה היא אשראי לא נחוץ ובמקרים אחרים חוסר התאמה בין המחיר המושלם לספק ובין הכתוב בתוכנית העסקית. במסגרת ליווי עסקי מקצועי ניתן לקבל כלים להתמודדות נכונה עם ספקים- יהיו אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב אשר ילוו את בעל החברה לאורך כל הדרך.

גם התנהלות נכונה מול הבנק הינה אחת הדברים המהותיים ביותר במסגרת קבלת התנהלות עסקית נכונה כמו ההבנה כי יש להפריד בין החשבונות – בין החשבון הפרטי ובין החשבון העסקי. במסגרת פתיחת חברה יש לגשת אל הבנק ולפתוח חשבון חדש – מדובר בהזדמנות לקבל תנאים טובים. במסגרת הייעוץ העסקי תינתן הכוונה באשר לבניית תוכנית עסקית נכונה במסגרת הפנייה אל הבנק והן הכוונה לגבי בקשת דברים בזמן המתאים הכוונה היא למסגרת אשראי מתאימה ועד קבלת הלוואה בגודל המתאים לתקופה המתאימה.

פתיחת חברה, שירותים עסקיים

הגדרת בקרה בעסק

פתיחה של חברה משמעותה בקרה על המתרחש. אין ספק כי פתיחה של חברה נחשבת לאחד הימים המאושרים ביותר בחייו של בעל החברה, אך לצד האושר הגדול חשוב לתכנן תוכניות להמשך הדרך. ליווי עסקי מקצועי מתמקד בין היתר בהגדרת בקרה על העסק תוך הגדרת הערכים של המוצר ובחינת אסטרטגיית שיווק מתאימה. במסגרת הגדרת הבקרה יש התייחסות לתמחור – יש לבחון האם התמחור מכסה את עלות ההרצה תוך התמודדות עם מצב של הנחות ושמירה על רווחיות- אין ספק כי משתלם להעניק הטבות, אך יש לדעת לשמור על מאזן כספי.

עוד במסגרת הייעוץ העסקי תינתן חוות דעת לגבי גיוס עובדים. כל בעל חברה ירצה שיעבדו לצידו אנשי המקצוע הטובים ביותר וחשוב לדעת כיצד ניגשים לאיתור העובדים הטובים ביותר תוך התייחסות לתנאים שלהם בחברה החל ממשכורות ועוד. אי אפשר לא להזכיר את ההקמה של החברה בלי להתייחס לאחד הפרמטרים המשמעותיים ביותר אסטרטגיה של שיווק ומכירות- במסגרת בחינת ייעוץ עסקי יהיה צורך לבחון מתי מתחילים את הליך המכירות והשיווק, היכן מפרסמים וכמובן לכלול מסגרת תקציב.

בחינת הדוחות הכספיים כחלק מאסטרטגיה נכונה

בשל העובדה כי בעלי החברה מעוניינים ליהנות מרווחיות יהיה עליכם לנהל תזרים מזומנים בצורה הטובה ביותר. באמצעות בחינת דוחות כספיים ניתן לראות האם מדובר בחברה רווחית ובמידה ולא יש לראות כיצד משפרים את העניין. במסגרת הייעוץ העסקי היועצים יוצרים עבור החברה מספר דוחות הכוללים בין היתר דוח רווח והפסד, דוח תזרים מזומנים וכן דוח תכנון מול ביצוע – מדובר בדוח אשר מטרתו לערוך השוואה בין התוכנית העסקית לבין המתרחש בפועל.

עובדי חברה מאושרים, אווירה שמחה

כיצד לשמור על תזרים מזומנים לעסק?

בעלי חברה יוצאים לדרך עם כוונות רבות ותוכניות מרובות אבל שוכחים להקדיש מחששבה לאחד הדברים החשובים ביותר – בנייה נכונה של תזרים מזומנים. באמצעות ייעוץ עסקי ניתן ללמוד על בנייה נכונה של תזרים מזומנים ולדעת לנתב את המצב הכלכלי של העסק למקום טוב יותר באמצעות הסקת מסקנות. במידה וניהול פיננסי אינו מתגלה בתור הצד החזק, הרי באמצעות מילוי הדוחות ניתן לתרגל את הנושא בצורה הטובה ביותר תוך היוועצות עם מומחים בתחום.

אין ספק כי פתיחת חברה אינו הליך קל אשר במסגרתו בעלי החברה לומדים לא מעט על ניהול החברה ועל היכולות שלהם. הבחירה בשירותי ייעוץ עסקי לחברות גדולות מתקדמים של חברתנו מאפשרת לצעוד לקראת עתיד טוב יותר תוך ידיעה כי יש אנשי מקצוע אשר מעניקים ליווי מקיף ומקצועי.

נשמח לשוחח
שתפו:
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
איש עסקים קטן
ייעוץ עסקי בכפר סבא

לפנייה אל חברת ייעוץ עסקי בכפר סבא, יש יתרונות רבים. למשל, חברת ייעוץ מקצועית תסייע לכם בקבלת החלטות ותכנון נכון של העסק כבר בשלב ההקמה..!

תוכנית עסקית להקמת מלון, תיירות, פקידת קבלה בבית מלון
תוכנית עסקית להקמת מלון

חולמים להקים בית מלון ולא יודעים מאיפה להתחיל? תוכנית עסקית להקמת מלון מיועדת בדיוק עבורכם! במאמר תמצאו את כל מה שנחוץ לדעת על הקמת מלון רווחי.

מימון לעסקים, הלוואה, כסף
מימון לעסקים

אם אתם בחיפושים אחר דרכים לקבלת הלוואה עבור העסק, כדאי כי תדעו כמה כללים חשובים בנושא מימון לעסקים. המדריך מקיף וכולל את כל סוגי ההלוואות לבעלי עסקים.

סדנת פיתוח למנהלים, ניהול וניתוח עסק
סדנת פיתוח למנהלים

סדנת פיתוח למנהלים כוללת בתוכה את כל מה שמנהלים חייבים לדעת, כדי להוביל את העסק לצמיחה ושינוי. במדריך המלא הבא, תמצאו את כל המידע בנושא סדנת פיתוח למנהלים.